500 plus to była przystawka. Morawiecki: pieniądze trafią do kolejnej grupy społecznej

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

500 plus było tylko przystawką? Premier Mateusz Morawiecki zaskoczył podczas Ogólnopolskiego Kongresu Młodzieżowego w Warszawie. Z jego wypowiedzi wynika, że pieniądze wypłacane w ramach świadczeń socjalnych będą jeszcze większe. Kto je dostanie?

Miliony polskich rodzin pobierają środki wypłacane w ramach flagowego programu socjalnego PiS – Rodzina 500 plus. Wszystko wskazuje na to, że kolejna grupa społeczna, obok emerytów, może liczyć na dodatkowe pieniądze od państwa.

Rząd Zjednoczonej Prawicy – tak rozumiemy słowa premiera Mateusza Morawieckiego – nie ma zamiaru zatrzymywać się we wdrażaniu kolejnych systemów wsparcia społecznego. Mówiąc wprost: państwo zainwestuje jeszcze większe pieniądze we wspieranie tych, którym brakuje środków na przeżycie lub – jak to określił szef rządu – „lepszy start”.

Protest w Warszawie. Amnesty International żąda wpuszczenia imigrantów z Białorusi

PiS idzie na całość. Jeszcze więcej pieniędzy dla „wykluczonych”

Pieniądze miałyby trafić do ludzi młodych. Morawiecki uważa bowiem, że na chwilę obecną polityka społeczne nie jest do końca sprawiedliwa. Natomiast nie każda młoda osoba czy rodzina może liczyć na równie dobry start, jak rówieśnicy.

– Mój rząd przede wszystkim walczy z wykluczeniami, żeby polityka społeczna była bardziej sprawiedliwa i żeby młodzi ludzie mieli lepszy start w dorosłość – powiedział w Warszawie premier.

Czy to początek kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi? Wiele na to wskazuje. To kolejna wypowiedź Prezesa Rady Ministrów, w której zapowiada, że na pieniądze w ramach polityki prospołecznej mogą liczyć przedstawiciele kolejnych grup. Wcześniej „puszczał oko” w stronę emerytów i ogółem – najniżej sytuowanych obywateli.

0
Skomentuj ten artykułx