Strona głównaSportTokio 2020A jednak! Szóstka polskich pływaków nie wystąpi w Tokio

A jednak! Szóstka polskich pływaków nie wystąpi w Tokio

Światowa Federacja Pływacka podjęła decyzję występu sześciu polskich pływaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jak potwierdził w wywiadzie ze Sportowymi Faktami Paweł Słomiński, grupy tej nie zobaczymy w Japonii.

Wspomnianymi zawodnikami są: Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Paulina Peda, Mateusz Chowaniec, Jan Kozakiewicz i Jakub Kraska. Zdążyli już złożyć ślubowanie olimpijskie, ale musieli czekać do dziś na decyzję Światowej Federacji Pływackiej.

Chodziło o fakt, że Polacy uzyskali jedynie minimum olimpijskie B, a jedynie minimum A gwarantowało występ na Igrzyskach. W przypadku gorszych wyników jedynie zaproszenie od władz pływackiej federacji dawało możliwość wyjazdu do Japonii. Niestety, otrzymał je tylko Kacper Stokowski.

– Światowa Federacja Pływacka wyraziła zgodę na wymianę trzech zawodników, którzy są zakwalifikowani do sztafet. Czyli w zamian za trzech, których musimy wycofać. Więc tak czy siak, sześciu zawodników wraca do Polski. Trener główny i trenerzy reprezentacji pracują nad tym, więc nic nie mogę na ten moment powiedzieć – powiedział prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Światowa Federacja Pływacka nie chciała zgodzić się na propozycje Polaków. Na początku zaakceptowała możliwość wymiany jednego zawodnika, a następnie trzech, ale z warunkiem, że uda się złożyć pięć sztafet.

[irp posts=”2160″ name=”Złe wieści z Tokio, w wiosce olimpijskiej potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa!”]

Pierwsze zawody w pływaniu podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędą się 24 lipca. Areną zmagań będzię Tokyo Aquatics Centre. Finałowe konkurencje zostaną rozegrane 1 sierpnia.

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy