A jednak! Szóstka polskich pływaków nie wystąpi w Tokio

Światowa Federacja Pływacka podjęła decyzję występu sześciu polskich pływaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Jak potwierdził w wywiadzie ze Sportowymi Faktami Paweł Słomiński, grupy tej nie zobaczymy w Japonii.

Wspomnianymi zawodnikami są: Alicja Tchórz, Aleksandra Polańska, Paulina Peda, Mateusz Chowaniec, Jan Kozakiewicz i Jakub Kraska. Zdążyli już złożyć ślubowanie olimpijskie, ale musieli czekać do dziś na decyzję Światowej Federacji Pływackiej.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Chodziło o fakt, że Polacy uzyskali jedynie minimum olimpijskie B, a jedynie minimum A gwarantowało występ na Igrzyskach. W przypadku gorszych wyników jedynie zaproszenie od władz pływackiej federacji dawało możliwość wyjazdu do Japonii. Niestety, otrzymał je tylko Kacper Stokowski.

– Światowa Federacja Pływacka wyraziła zgodę na wymianę trzech zawodników, którzy są zakwalifikowani do sztafet. Czyli w zamian za trzech, których musimy wycofać. Więc tak czy siak, sześciu zawodników wraca do Polski. Trener główny i trenerzy reprezentacji pracują nad tym, więc nic nie mogę na ten moment powiedzieć – powiedział prezes Polskiego Związku Pływackiego Paweł Słomiński.

Światowa Federacja Pływacka nie chciała zgodzić się na propozycje Polaków. Na początku zaakceptowała możliwość wymiany jednego zawodnika, a następnie trzech, ale z warunkiem, że uda się złożyć pięć sztafet.

Pierwsze zawody w pływaniu podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio odbędą się 24 lipca. Areną zmagań będzię Tokyo Aquatics Centre. Finałowe konkurencje zostaną rozegrane 1 sierpnia.

Najnowsze artykuły