Absurdalny limit w Banku Millennium. „A ma to jakieś uzasadnienie?”

Banki nakładają różne ograniczenia i limity, by – jak twierdzą – chronić nasze pieniądze. Jednakże limit, który wdrożył Bank Millennium zdaje się być nieco irracjonalny. Zapytaliśmy nawet Biuro Prasowe banku, po co został wprowadzony.

Ujawniono, dlaczego Kurski wyleciał z TVP. Powód zaskoczy wielu

Aplikacje oraz serwisy transakcyjne poszczególnych banków przeważnie mają nie tylko plusy, ale też minusy. W przypadku opisywanego Millennium ogromnym minusem – zwłaszcza dla osób dokonujących transakcji na większa kwoty – będzie limit przelewów natychmiastowych. Co ciekawe, tegoż limitu nie można zmienić.

Chcesz przelać pieniądze „ekspresem”? Bank Millennium wprowadził limity

Przelewy natychmiastowe to dziś bardzo użyteczna i coraz częściej używana opcja. Korzystanie z niej umożliwia większość czołowych banków. Płacąc 5 zł, lub – w niektórych przypadkach – kilkukrotnie więcej, możemy przelać pieniądze na rachunek w innym banku, który zaksięguje się niemal od razu, a nie zgodnie z wyznaczonymi godzinami sesji wychodzących i przychodzących. Niestety, w Millennium sprawa nie jest oczywista.

Pieniądze limit bank Millennium przelewy natychmiastowe ekspresowe news

Albowiem bank – z niewiadomych względów – ograniczył kwotowo możliwość dokonywania przelewów natychmiastowych do 10.000 zł dziennie. Mimo, że przecież za usługę płacimy, a ustalona kwota – wbrew pozorom – zwłaszcza w dobie galopującej inflacji wcale gigantyczna nie jest. Zapytaliśmy o cel wprowadzenia limitu Centrum Prasowe Banku Millennium. Pani Iwonie Jastrzębskiej, Dyrektor ds. Public Relations zadaliśmy pytanie, po co wprowadzono wyżej opisany limit i czy da się go zmienić. – Kwestie bezpieczeństwa – odpowiedziała krótko przedstawicielka banku.

A ma to jakieś uzasadnienie?

Z kolei konsultant na infolinii potwierdził, że limit ten jest stały i nie ma możliwości jego podwyższenia:

– 10 tys. złotych dziennie, to jest limit odgórnie ustalony – słyszymy od konsultanta.
A ma to jakieś uzasadnienie? dopytujemy.
– Prawdopodobnie kwestie bezpieczeństwa – upewnił nas pracownik banku.

Zatem jeżeli wykonaliśmy już danego dnia „ekspres” np. na 4.000 zł i zajdzie potrzeba dokonania przelewu błyskawicznego na 8 tys. zł, niestety – nie uda się. System „puści” środki dopiero, gdy rozpocznie się kolejna doba. Dla porównania, w mBanku dla standardowego rachunku też obowiązuje limit, ale limit ilości przelewów błyskawicznych dokonanych jednego dnia. Gdy korzystałem z usług tego banku, takich operacji można było dokonać bodajże 5.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx