Adam Andruszkiewicz odpiął wrotki. Nazwał „idiotą” zasłużonego polskiego polityka

Adam Andruszkiewicz odpalił się na antenie TVP Info. Polityk, który raczej nie jest znany z dyplomatycznych wypowiedzi, tym razem zaatakował europosła i byłego ministra spraw zagranicznych polskiego rządu. Bez ogródek nazwał go po prostu „idiotą”.

Adam Andruszkiewicz do Sejmu RP dostał się po wyborach w 2015 roku. Wówczas reprezentował barwy Kukiz’15. Po trzech latach odszedł jednak z tej formacji i przeszedł do Prawa i Sprawiedliwości. Tam od 2020 roku zajmuje stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Andruszkiewiczowi podlegają: Departament Regulacji Cyfrowych, Departament Zarządzania Danymi i Departament Tożsamości Cyfrowej.

Jest również częstym gościem programów w TVP Info. Tam bardzo ostro ściera się z politykami PO, gdy przypomina im ich rządy z lat 2007-2015.

Tym razem swoją wypowiedź do Radosława Sikorskiego, którego oczywiście nie było w studiu. Adam Andruszkiewicz nazwał jednego z najbardziej znanych polskich polityków „idiotą”.

– Sikorski był lansowany przez PO jako „mistrz dyplomacji”, a okazał się zwykłym pożytecznym idiotą Rosji. Zaszkodził Polsce i całemu NATO. Wstyd! – powiedział Adam Andruszkiewicz.

Cała wypowiedź miała oczywiście związek z ostatnimi wydarzeniami. Przypomnijmy bowiem, że Europoseł Platformy Obywatelskiej na twitterze zamieścił zdjęcie, na którym widać skutek wybuchu na gazociągu Nord Stream 2. Zdjęcie opatrzył podpisem: Thank You, USA. To wykorzystała rosyjska propaganda, która w otwarty sposób dziękowała Sikorskiemu. Zdaniem Rosjan, Sikorski zdemaskował prawdziwych sprawców wybuchu.

Przeczytaj również: 

  1. Piotr Kraśko zniknie z TVN? Odpowiedź dla wielu widzów może być wstrząsająca
  2. Donald Tusk znów ma kłopoty z prawem. Nagranie trafiło na policję
  3. Mateusz Morawiecki: Radosław Sikorski skończył jako pionek w grze putinowskiej propagandy
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx