Afrykańskie państwo wycofało się z udziału w Igrzyskach Olimpijskich

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio nie zobaczymy żadnego reprezentanta Gwinei. Nieoficjalnym powodem mają być problemy finansowe i brak pieniędzy na wysłanie sportowców do Japonii.

Reprezentację Gwinei miało tworzyć pięcioro zawodników: zapaśniczka Fatoumata Yarie Camara, judoka Mamadou Samba Bah, pływacy Fatoumata Lamarana Toure i Mamadou Tahirou Bah oraz sprinter Aissata Deen Conte.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Minister sportu Gwinei Snoussy Bantama Sow napisał w oświadczeniu o tym, że zawodnicy nie pojadą do Tokio z powodu pandemii koronawirusa. Nieoficjalnie mówi się jednak o tym, że kraj nie miał pieniędzy, żeby wysłać swoją reprezentację do Japonii.

– Z powodu nawrotu nowych wariantów Covid-19, rząd, mając na celu zdrowie zawodników, z żalem zdecydował o wycofaniu się Gwinei z udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio – napisał Bantama Sow.

Nawet jeśli powodem wycofania się Gwinei z Igrzysk nie jest koronawirus, to jest on rzeczywistym problemem dla organizatorów imprezy. Covid-19 pojawił się już w wiosce olimpijskiej, której bańka okazała się nieszczelna.

Oficjalne otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio będzie miało miejsce jutro, jednak pierwsze zawody na japońskich arenach zaczęły się już wczoraj. Do gry wkroczyły softballistki i piłkarki, a dziś turniej rozpoczęli piłkarze.

Najnowsze artykuły