Strona głównaSportTokio 2020Afrykańskie państwo wycofało się z udziału w Igrzyskach Olimpijskich

Afrykańskie państwo wycofało się z udziału w Igrzyskach Olimpijskich

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio nie zobaczymy żadnego reprezentanta Gwinei. Nieoficjalnym powodem mają być problemy finansowe i brak pieniędzy na wysłanie sportowców do Japonii.

Reprezentację Gwinei miało tworzyć pięcioro zawodników: zapaśniczka Fatoumata Yarie Camara, judoka Mamadou Samba Bah, pływacy Fatoumata Lamarana Toure i Mamadou Tahirou Bah oraz sprinter Aissata Deen Conte.

Minister sportu Gwinei Snoussy Bantama Sow napisał w oświadczeniu o tym, że zawodnicy nie pojadą do Tokio z powodu pandemii koronawirusa. Nieoficjalnie mówi się jednak o tym, że kraj nie miał pieniędzy, żeby wysłać swoją reprezentację do Japonii.

– Z powodu nawrotu nowych wariantów Covid-19, rząd, mając na celu zdrowie zawodników, z żalem zdecydował o wycofaniu się Gwinei z udziału w igrzyskach olimpijskich w Tokio – napisał Bantama Sow.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Nawet jeśli powodem wycofania się Gwinei z Igrzysk nie jest koronawirus, to jest on rzeczywistym problemem dla organizatorów imprezy. Covid-19 pojawił się już w wiosce olimpijskiej, której bańka okazała się nieszczelna.

Oficjalne otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Tokio będzie miało miejsce jutro, jednak pierwsze zawody na japońskich arenach zaczęły się już wczoraj. Do gry wkroczyły softballistki i piłkarki, a dziś turniej rozpoczęli piłkarze.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Policjant ujawnił, co przez 3 lata działo się z Jaworkiem. „Nie widzę innej możliwości”

W piątek 19 lipca w śląskiej miejscowości Dąbrowa Zielona przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny z raną postrzałową głowy....

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Ostatnie newsy