Agnieszka Matejko z dzieckiem wciąż nie odnaleziona. Ujawniono nowe, szokujące informacje

Nowe informacje w sprawie zaginięcia 16-letniej Agnieszki Matejko, która zniknęła 28 czerwca wraz z 7-tygodniowym synkiem. Młoda kobieta wciąż nie została odnaleziona. Pojawiły się natomiast doniesienia, które nie tyle niepokoją, co wręcz oburzają obserwatorów tej sprawy. Policja – wiele na to wskazuje – nie do końca poważnie podchodzi do zadania. Kobiety poszukują funkcjonariusze z Limanowej (woj. małopolskie).

Kilka dni temu informowaliśmy o zaginięciu Agnieszki Matejko. Kobieta ma zaledwie 16 lat, niespełna dwa miesiące temu wydała na świat syna –  Wiktora.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Jest ona podopieczną placówki opiekuńczo-wychowawczej z Krakowa. Przyjechała na Limanowszczyznę w ostatni piątek z innymi podopiecznymi i opiekunami, by wypoczywać w jednym z gospodarstw agroturystycznych w miejscowości Owieczka w gminie Łukowica. 28 czerwca zniknęła jednak, wraz z siedmiotygodniowym synem. O zaginięciu poinformowały niemal wszystkie media w kraju. Wciąż jednak nie udało się uzyskać jakichkolwiek informacji na temat możliwego miejsca pobytu matki z synem.

Agnieszka Matejko nie została odnaleziona, ale pojawiły się nowe fakty

Policja kilka dni temu prosiła o możliwie szerokie nagłośnienie sprawy. Na apel ten przystały niemal wszystkie znaczące media w Polsce. Teraz jednak okazuje się, że Policja niekoniecznie robi wszystko, co w jej mocy, by wykluczyć wszystkie możliwe scenariusze.

Dziennik „Fakt” dowiedział się bowiem, że funkcjonariusze postanowili nie przeszukiwać na razie okolicznych terenów (w tym lasów), z pomocą ratowników i psów tropiących. Pojawił się argument o tym, że „sprawa jest świeża”. Stąd „prowadzone są działania polegające na przesłuchiwaniu świadków, sprawdzaniu monitoringu. Policja kontaktuje się także z jednostkami w innych miastach”.

Trudno zrozumieć decyzję Policji o wstrzymaniu się od szeroko zakrojonych poszukiwań. Kobieta od kilku dni nie nawiązała przecież kontaktu ani z wspomnianym ośrodkiem, ani z nikim innym. Nie dała znaku życia. Wszystko wskazuje więc na to, że Agnieszka Matejko nie zostanie odnaleziona, dopóki sama nie przekaże komuś informacji o tym, że zarówno ona, jak i jej dziecko, żyją i mają się dobrze.

Rysopis Agnieszki Matejko

Agnieszka Matejko ma około 160 cm wzrostu i mniej-więcej 45 kg wagi. Cechy wyglądu:

  • Szczupła budowa ciała
  • Włosy koloru wiśniowo-rudego
  • Twarz pełna
  • Uszy normalne przylegające
  • Nos normalny prosty
  • Uzębienie pełne
  • Mocno zarysowane brwi

W dniu zaginięcia najprawdopodobniej była ubrana w jasnoróżową obcisłą sukienkę za kolano i różowe klapki. Wiktorek w dniu zaginięcia był ubrany w białe body.

Najnowsze artykuły