Strona głównaPogodaAlert RCB: dziś Polacy zaznają ulgi! W końcu będzie czym oddychać

Alert RCB: dziś Polacy zaznają ulgi! W końcu będzie czym oddychać

Koszmarny zaduch panuje w większości regionów kraju w ostatnich dniach. Pogoda jest – można by rzec – wymarzona na wakacje. Na dłuższą metę trudno jest jednak znieść upały sięgające powyżej 30 stopni Celsjusza. RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwo) wysłało dziś alert, z którego jasno wynika, że w końcu nastąpi wyładowanie. 

Będzie czym oddychać – można powiedzieć w odniesieniu do najnowszego alertu RCB. Jak bowiem czytamy, w końcu spadnie deszcz, a także pojawi się silny wiar. Meteorolodzy spodziewają się także gdzieniegdzie gradu.

Alert RCB: pogoda zmieni się gwałtownie. Deszcz, wiatr i grad

Mieszkańcy kilku województw otrzymali dziś alerty RCB. Miłośnicy tropikalnych upałów zapewne się nimi zmartwili, a osoby zmęczone już nieco „duchotą”, wieczorem odetchną z ulgą. O ile oczywiście spełnią się prognozy meteorologów.

„Uwaga! Dziś gwałtowne burze, grad, silny wiatr i ulewny deszcz. Możliwe podtopienia i przerwy w dostawie prądu. Zostań w domu, jeśli możesz” – ostrzeżenie o takiej treści RCB rozesłało w środę do mieszkańców pięciu województw: mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego (powiaty: ełcki, olecki, piski) oraz podkarpackiego (powiaty: mielecki, niżański, leżajski, stalowowolski).

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Pogoda na 23 czerwca 2021 i 24 czerwca 2021

W środę 23 czerwca 2021 i czwartek 24 czerwca 2021 w Polsce mogą pojawić się:

  • Grad
  • Ulewne deszcze
  • Silny wiatr

Większość społeczeństwa te informacje odbierze zapewne pozytywnie. Mimo, iż jeszcze w maju mieliśmy iście zimową aurę i Polacy tęsknili za powiewem lata, to kilka tygodni „na patelni” sprawiło, że znów tęsknimy za odrobiną chłodu.

Redakcja poleca również:

Upokarzające zdjęcie Anny Lewandowskiej krąży po sieci. Co na to „Lewy”?

Temat Anny Lewandowskiej i jej lekcji tańca w objęciach przystojnych instruktorów dość mocnym echem odbił się w plotkarskich...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Kaczyński ogłosił to w trakcie swoich urodzin. Zgromadzonych zmroziło [NASZ NEWS]

NASZ NEWS. We wtorek prezes PiS Jarosław Kaczyński skończył 75 lat. Lecz tego akurat dnia świętowania nie było....

Obajtek o planach rządu wobec Orlenu: To zdrada polskiej racji stanu

Maciej Bando, czyli pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej stanowczo wyraził się o spółce Orlen. Jego zdaniem obecny...

Ostatnie newsy