Alert RCB: dziś Polacy zaznają ulgi! W końcu będzie czym oddychać

Koszmarny zaduch panuje w większości regionów kraju w ostatnich dniach. Pogoda jest – można by rzec – wymarzona na wakacje. Na dłuższą metę trudno jest jednak znieść upały sięgające powyżej 30 stopni Celsjusza. RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwo) wysłało dziś alert, z którego jasno wynika, że w końcu nastąpi wyładowanie. 

Będzie czym oddychać – można powiedzieć w odniesieniu do najnowszego alertu RCB. Jak bowiem czytamy, w końcu spadnie deszcz, a także pojawi się silny wiar. Meteorolodzy spodziewają się także gdzieniegdzie gradu.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Alert RCB: pogoda zmieni się gwałtownie. Deszcz, wiatr i grad

Mieszkańcy kilku województw otrzymali dziś alerty RCB. Miłośnicy tropikalnych upałów zapewne się nimi zmartwili, a osoby zmęczone już nieco „duchotą”, wieczorem odetchną z ulgą. O ile oczywiście spełnią się prognozy meteorologów.

„Uwaga! Dziś gwałtowne burze, grad, silny wiatr i ulewny deszcz. Możliwe podtopienia i przerwy w dostawie prądu. Zostań w domu, jeśli możesz” – ostrzeżenie o takiej treści RCB rozesłało w środę do mieszkańców pięciu województw: mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego (powiaty: ełcki, olecki, piski) oraz podkarpackiego (powiaty: mielecki, niżański, leżajski, stalowowolski).

Pogoda na 23 czerwca 2021 i 24 czerwca 2021

W środę 23 czerwca 2021 i czwartek 24 czerwca 2021 w Polsce mogą pojawić się:

  • Grad
  • Ulewne deszcze
  • Silny wiatr

Większość społeczeństwa te informacje odbierze zapewne pozytywnie. Mimo, iż jeszcze w maju mieliśmy iście zimową aurę i Polacy tęsknili za powiewem lata, to kilka tygodni „na patelni” sprawiło, że znów tęsknimy za odrobiną chłodu.

Redakcja poleca również:

Najnowsze artykuły