Strona głównaKrajAlert RCB na temat Grzegorza Borysa. Nowe informacje w sprawie zabójcy z...

Alert RCB na temat Grzegorza Borysa. Nowe informacje w sprawie zabójcy z Gdyni

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało kolejne Alerty RCB na temat Grzegorza Borysa. Przestępca z Gdyni wciąż pozostaje na wolności. Wygląda jednak na to, że policja depcze mu po piętach. Nowe informacje w sprawie poszukiwań człowieka, który zamordował swojego 6-letniego syna.

Już blisko 2 tygodnie minęły od mrożącego krew w żyłach zdarzenia. 44-letni Grzegorz Borys 20 października zaatakował nożem swojego 6-letniego syna. Zdarzenie miało miejsce podczas szkolnego spaceru dzieci z gdyńskiego przedszkola.

Chłopca niestety nie udało się uratować. Od tego czasu cała Polska szuka sprawcy. Ukrywanie się może ułatwiać mu fakt, iż jest żołnierzem Marynarki Wojennej. Policja od kilkunastu dni przeczesuje otaczające Trójmiast lasy oraz inne miejsca, w których mógłby ukrywać się ten niebezpieczny człowiek.

Alerty RCB o Grzegorzu Borysie. Kolejne apele policji

Mieszkańcy Pomorza bardzo chcieliby pomóc w poszukiwaniach sprawcy. Policja przestrzega jednak, by nie podejmować działań na własną rękę. Mieszkańcy Gdyni i okolic otrzymali SMS-em kolejny alert RCB. Grzegorz Borys jest poszukiwany głównie w lasach. To właśnie przed wchodzeniem do nich przestrzegają obecnie śledczy.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

„Grzegorz Borys zabrał ze sobą rzeczy, które według niego dadzą mu gwarancję przetrwania. W mieszkaniu pozostawił m.in. elektronikę, gotówkę i dokumenty” – podała w sobotę policja. Najnowszy alert RCB brzmi natomiast:

„Uwaga. Policja prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb, nie wchodź do lasu na terenie Gdyni pomiędzy Karwinami a Chwarznem-Wilcznem”. Mimo poprzednich apeli, zdarzały się osoby chcące za wszelką cenę uczestniczyć w poszukiwaniach. Niestety, samodzielne działanie może przynieść negatywne skutki.

Po pierwsze może okazać się niebezpieczne dla poszukujących, po drugie – niedoświadczone osoby mogą zacierać ślady. Ślady niezbędne dla śledczych, którzy od kilkunastu dni przez 24 godziny na dobę poszukują przestępcy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy