Strona głównaSportPiłka nożnaAmeryka Południowa nie chce mundialu co dwa lata

Ameryka Południowa nie chce mundialu co dwa lata

Plan FIFA odnośnie rozgrywania mistrzostw świata w cyklu dwuletnim rozgrzewa cały piłkarski świat. Ważny głos w tej sprawie zajęła południowoamerykańska federacja CONMEBOL.

Za pracę nad projektem zmian w rozgrywkach reprezentacyjnych odpowiedzialny jest wieloletni trener Arsenalu Arsene Wenger. Francuz próbuje przekonać do swoich pomysłów kolejne kraje i federacje.

Największy sprzeciw wyraziła dotychczas UEFA. Europejskie kraje raczej nie są skore do tak dużych zmian w piłkarskim kalendarzu. Dziś swoje zdanie przedstawiła też południowoamerykańska federacja CONMEBOL.

– Nie ma żadnych powodów, korzyści ani uzasadnienia dla tej zmiany promowanej przez FIFA. W związku z tym dziesięć krajów tworzących CONMEBOL nie będzie uczestniczyć w mistrzostwach świata organizowanych co dwa lata – napisano w komunikacie.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Projekt, o którym mowa, odwraca się od prawie stuletniej tradycji światowej piłki nożnej, ignorując historię jednego z najważniejszych wydarzeń sportowych na naszej planecie. CONMEBOL popiera obecnie obowiązujące mistrzostwa z ich terminami i systemami kwalifikacyjnymi. Okazały się one skutecznym modelem, opartym na doskonałości sportowej, który nagradza wysiłek, talent i pracę – dodano.

Na ten moment znamy organizatorów dwóch najbliższych mundiali. Za rok mistrzostwa zorganizuje Katar, a w 2026 roku turniej będzie odbywał się w Kanadzie, Meksyku i USA.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Joe Biden jednak się wycofał. Kto z Demokratów powalczy z Donaldem Trumpem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych, że nie będzie ubiegał się o...

Ostatnie newsy