Andrzej Duda: pamięć o ofiarach Auschwitz nie może być wykorzystywana

Andrzej Duda znów sprzeciwia się działaniom PiS? Wiele na to wskazuje. Prezydent najprawdopodobniej odniósł się w środę do kontrowersyjnego spotu wyprodukowanego na zlecenie swojej macierzystej partii.

Zakłada obywateli polskich w niemieckich obozach koncentracyjnych to bardzo delikatny temat. Wiedzą o tym zarówno politycy z prawej, jak i przeciwnej strony sceny politycznej. Niestety, jeden z najnowszych spotów Prawa i Sprawiedliwości wywołał kolejną burzę wokół tego tematu.

NIE PRZEGAP!

Brak postów do wyświetlenia

Mowa o materiale, który od kilkudziesięciu godzin obiega media społecznościowe. Obóz rządzący chce zniechęcić obywateli do udziału w antyrządowej manifestacji organizowanej przez Donalda Tuska. Jest ona zaplanowana na 4 czerwca.

Andrzej Duda oburzony spotem PiS. Wykorzystano ujęcia z Auschwitz

W nagraniu wykorzystano ujęcia obozu koncentracyjnego i wpleciono wpis Tomasza Lisa. Muzeum Auschwitz stanowczo zareagowało. „To smutny, bolesny i niedopuszczalny przejaw moralnego i intelektualnego zepsucia debaty publicznej” – czytamy w komunikacie.

Spot, o którym mowa można obejrzeć poniżej:

https://twitter.com/pisorgpl/status/1663805957162319874

Głos zabrał również prezydent Andrzej Duda. Nawet jemu nie podoba się kontrowersyjny materiał mający wspierać frakcję rządzącą.

– Pamięć o Ofiarach niemieckich zbrodni w Auschwitz jest święta i nietykalna. Tragedia milionów Ofiar nie może być wykorzystywana w walce politycznej. To działanie niegodne i nie ma dla niego usprawiedliwienia – przekazał prezydent Duda.

Najnowsze artykuły