Strona głównaOpinieAndrzej Duda: pamięć o ofiarach Auschwitz nie może być wykorzystywana

Andrzej Duda: pamięć o ofiarach Auschwitz nie może być wykorzystywana

Andrzej Duda znów sprzeciwia się działaniom PiS? Wiele na to wskazuje. Prezydent najprawdopodobniej odniósł się w środę do kontrowersyjnego spotu wyprodukowanego na zlecenie swojej macierzystej partii.

Zakłada obywateli polskich w niemieckich obozach koncentracyjnych to bardzo delikatny temat. Wiedzą o tym zarówno politycy z prawej, jak i przeciwnej strony sceny politycznej. Niestety, jeden z najnowszych spotów Prawa i Sprawiedliwości wywołał kolejną burzę wokół tego tematu.

Mowa o materiale, który od kilkudziesięciu godzin obiega media społecznościowe. Obóz rządzący chce zniechęcić obywateli do udziału w antyrządowej manifestacji organizowanej przez Donalda Tuska. Jest ona zaplanowana na 4 czerwca.

Andrzej Duda oburzony spotem PiS. Wykorzystano ujęcia z Auschwitz

W nagraniu wykorzystano ujęcia obozu koncentracyjnego i wpleciono wpis Tomasza Lisa. Muzeum Auschwitz stanowczo zareagowało. „To smutny, bolesny i niedopuszczalny przejaw moralnego i intelektualnego zepsucia debaty publicznej” – czytamy w komunikacie.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Spot, o którym mowa można obejrzeć poniżej:

https://twitter.com/pisorgpl/status/1663805957162319874

Głos zabrał również prezydent Andrzej Duda. Nawet jemu nie podoba się kontrowersyjny materiał mający wspierać frakcję rządzącą.

– Pamięć o Ofiarach niemieckich zbrodni w Auschwitz jest święta i nietykalna. Tragedia milionów Ofiar nie może być wykorzystywana w walce politycznej. To działanie niegodne i nie ma dla niego usprawiedliwienia – przekazał prezydent Duda.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Ktoś zostawił kartkę na grobie syna Holeckiej. Gdy zobaczyli ją z bliska, zamarli

Wczoraj media obiegła bardzo przykra informacja o śmierci syna znanej dziennikarki, Danuty Holeckiej. Jeden z potomków byłej gwiazdy...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Policjant ujawnił, co przez 3 lata działo się z Jaworkiem. „Nie widzę innej możliwości”

W piątek 19 lipca w śląskiej miejscowości Dąbrowa Zielona przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny z raną postrzałową głowy....

Ostatnie newsy