A. Duda pogrążony w żałobie – nie żyje prof. Paruch. Ekspert TVP Info miał tylko 57 lat

Marcin Palion
Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 10-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Prezydent Andrzej Duda pogrążony w żałobie. Dotarły do niego bowiem bardzo smutne informacje o śmierci bardzo zasłużonego dla kraju i mającego wielkie uznanie w oczach głowy państwa człowieka. Ponadto stałego eksperta TVP Info. Nie żyje prof. Waldemar Paruch. Odszedł zdecydowanie zbyt wcześnie.

Miał spory dorobek naukowy, ale i kawał życia przed sobą. Odszedł bowiem w wieku zaledwie 57 lat. Oto, co prezydent Andrzej Duda napisał o zaledwie kilka lat od siebie młodszym, zmarłym, zasłużonym dla kraju człowieku.

Giertych zmiażdżył Ziobrę? Sikorski: mam nadzieję, że puści go w skarpetkach

Andrzej Duda o prof. Waldemarze Paruchu: odszedł przedwcześnie

Otóż prezydent RP zwrócił uwagę na fakt, że prof. Waldemar Paruch opuścił nas zdecydowanie przedwcześnie. Zaznaczył również, że Polska straciła wielkiego naukowca. Andrzej Duda śmierć profesora przeżył również osobiście.

– Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu prof. Waldemara Parucha. Polska straciła zaangażowanego naukowca i eksperta ale przede wszystkim Patriotę całym sercem i duchem oddanego Rzeczypospolitej. Odszedł przedwcześnie, miał tylko 57 lat. Będzie Go brakowało. R.I.P. – przekazał prezydent Andrzej Duda.

prof. Waldemar Paruch nie żyje Andrzej Duda

Kim był Andrzej Paruch?

W wieku 57 lat zmarł prof. Waldemar Paruch – dowiedział się Polsat News, podając tę informację w niedzielę późnym wieczorem.

Był twórcą, a następnie szefem Centrum Analiz Strategicznych. Pod koniec 2020 roku został przewodniczącym zespołu doradczego ds. rozwoju szkolnictwa wyższego i nauki. Był związany z partią Prawo i Sprawiedliwość, zasiadał m.in. w jej Radzie Programowej. Wykładał na lubelskim Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej – czytamy w Interii.

Prof. Waldemar Paruch został też przewodniczącym Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Był regularnym komentatorem wydarzeń politycznych m.in. w TVP Info.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx
()
x