Strona głównaSportPiłka nożnaAndrzej Strejlau: "Nie mamy środkowych pomocników na odpowiednim poziomie"

Andrzej Strejlau: „Nie mamy środkowych pomocników na odpowiednim poziomie”

Dziś reprezentacja Polski zmierzy się z Anglią w meczu eliminacji mistrzostw świata. Swoje zdanie na temat tego spotkania i kadry Paulo Sousy wyraził Andrzej Strejlau w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

– Wierzę, że Polska jest w stanie nie przegrać z Anglią. Jakie dziś mamy argumenty? Liczę na inteligencję piłkarzy i oczywiście Roberta Lewandowskiego. Jest genialny. Po prostu. To wystarczy, więcej nie ma co się nad nim rozwodzić – powiedział były selekcjoner.

Największym problemem reprezentacji w dzisiejszym meczu będą braki kadrowe. Szczególnie widoczne w środku pola, gdzie Paulo Sousa nie będzie mógł skorzystać z kilku ważnych piłkarzy.

– Największym problemem jest, moim zdaniem, brak wartościowych pomocników. Zieliński kontuzjowany, Mateusz Klich został w Anglii, bo walczył z wirusem i powstała wyrwa. Nie mamy środkowych pomocników na odpowiednim poziomie, z tego choćby wynikała przewaga Albanii – stwierdził Strejlau.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Najbardziej „dostało się” Grzegorzowi Krychowiakowi, który w ostatnim czasie wyraźnie obniżył loty w kadrze i jest krytykowany przez wielu ekspertów i kibiców. Także przez Andrzeja Strejlaua, który wyraził dosadnie swoje zdanie o pomocniku.

– Grzegorz Krychowiak człapie po boisku, ma za dużo strat – osobiście wycofałbym go do trójki obrońców, przynajmniej potrafi wyprowadzić piłkę z własnej strefy. Ale poza tym często wstrzymuje grę, Sevilla i dwie wygrane Ligi Europy to już historia – stwierdził były trener.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Nie żyje syn Danuty Holeckiej. Niejasne okoliczności śmierci 31-latka

Niezwykle tragiczne informacje docierają do nas wprost z rodziny Danuty Holeckiej, wieloletniej czołowej dziennikarki Telewizji Polski, a obecnie...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Policjant ujawnił, co przez 3 lata działo się z Jaworkiem. „Nie widzę innej możliwości”

W piątek 19 lipca w śląskiej miejscowości Dąbrowa Zielona przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny z raną postrzałową głowy....

To dlatego zniknęła! Pamiętacie Hannę Śleszyńską, siostrę Basen z „Daleko od noszy”?

Hanna Śleszyńska długimi latami bawiła nas w roli siostry Basen, jednej z głównej bohaterek popularnego serialu "Daleko od...

Ostatnie newsy