Anne Applebaum alarmuje świat: „Polacy nie mają nawet pojęcia…”

Anne Applebaum, na co dzień żona Radosława Sikorskiego, po raz kolejny alarmuje świat w sprawie sytuacji politycznej w Polsce. Jej zdaniem, Polacy nawet nie zdają sobie sprawy z tego, co się dzieje. Małżonka byłego ministra spraw zagranicznych RP skomentowała publikację „Financial Times”. 

Radosław Sikorski często krytykuje obecny rząd. Nie omieszka tego robić również jego żona – Anne Applebaum. Pisująca dla amerykańskich tytułów dziennikarka uchodzi w naszym kraju za „głos zagranicy”. Kobieta wyjaśnia ponadto Amerykanom, a także odbiorcom globalnych tytułów na całym świecie, co dzieje się w Polsce. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Anne Applebaum: Polacy nie dają sobie sprawy, jak są blisko wydalenia z UE

„Jeśli rządowi Polski nie podoba się obowiązek bycia w UE, to powinien przygotować się do jej opuszczenia. Większość Polaków wzdrygnęłaby się na ten pomysł, wiedząc, że członkostwo jest podstawą ich sukcesu. Ale działania rządu będą ich słono kosztować…” – czytamy w tekście „Financial Times„. 

Większość Polaków absolutnie nie ma pojęcia, jak blisko są wydalenia z UE lub jej systemu prawnego, co właściwie sprowadza się do tego samego – komentuje Applebaum.

Anne Applebaum ma do rządów Zjednoczonej Prawicy stosunek absolutnie krytyczny. Gdy zabiera już głos na temat krajowej polityki w zagranicznych mediach, krytykuje PiS i partie sojusznicze. Najczęściej przestrzega, że frakcje te mają zapędy dyktatorskie. 

WAŻNE WIADOMOŚCI:

Najnowsze artykuły