Artur Dziambor: Będziemy teraz zamarzać i będziemy mieli blackouty [+WIDEO]

Artur Dziambor wystąpił na antenie Polsat News w programie „Debata Dnia” red. Agnieszki Gozdyry. Poseł Konfederacji stwierdził, że polityka PiS przyniesie Polakom blackouty, czyli ograniczenia dostaw prądu. 

Polityk odnosił się m.in. do gigantycznych cen węgla. Artur Dziambor wskazuje, że ceny są tak wysokie z powodu rządowych dopłat.

Artur Dziambor: Będziemy teraz zamarzać

Prosta odpowiedź jest taka, że dlatego, że PiS daje dopłaty i wtedy przedsiębiorcy, którzy handlują tym węglem oczywiście wiedzą doskonale, że mają gwarancję tego, że będą pieniądze – tłumaczył poseł Konfederacji.

W odpowiedzi na pytanie, czy należałoby sprowadzać węgiel z Rosji, poseł wskazał, że przede wszystkim zacząłby od „sprowadzania tego, który jest nasz”.

Od tego bym zaczął. Ssprowadzałbym węgiel tam, skąd moglibyśmy go sprowadzać, gdybyśmy się dobrze przygotowali, tzn. gdyby cała Unia Europejska zdecydowała, że podpisuje jakieś kontrakty i zabezpiecza się – wskazał.

– My się nie zabezpieczyliśmy, w związku z tym teraz trzeba robić już sztab kryzysowy. Jeżeli rząd nasz podejmuje pewne decyzje, to on musi być odpowiedzialny za obywateli i jeżeli nie ma innego wyjścia, to się takiej głupiej decyzji nie podejmuje. Natomiast my podjęliśmy decyzję na zasadzie „bo nas serce niesie, żebyśmy tam byli – mówił polityk.

Poseł opozycji przewiduje, że katastrofalna polityka grupy trzymającej władzę sprowadzi na Polaków zimno i mrok.

Serce nas poniosło tam, gdzie będziemy teraz zamarzać i gdzie będziemy mieli blackouty stwierdził gorzko Artur Dziambor na antenie Polsat News.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx