Bayern Monachium rozkupuje RB Lipsk. Na Allianz Arena zagra kolejna gwiazda „Byków”

Bayern oficjalnie potwierdził, że sprowadził Marcela Sabitzera. Napastnik reprezentacji Austrii dołączy zatem do obrońcy Dayota Upamecano i trenera Juliana Nagelsmanna, którzy już wcześniej zamienili Lipsk na Monachium.

27-letni Sabitzer występował w RB Lipsk od 2015 roku, kiedy to trafił do tego klubu z Red Bulla Salzburg. Wyrósł na jedną z największych gwiazd tego zespołu, a po odejściu Timo Wernera był boiskowym liderem „Byków”. Nic dziwnego, że zwrócił się po niego mistrz Niemiec.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Austriak podpisał z Bayernem czteroletni kontrakt, a koszt jego transferu wyniósł około 15 milionów euro. Kwota była dość niska, ponieważ umowa Sabitzera z RB Lipsk wygasała w przyszłym roku. Zawodnik będzie występował z numerem 18.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę grać dla Bayernu. Już jako dziecko na każde Boże Narodzenie znajdywałem pod choinką nową koszulkę monachijczyków. Dam z siebie wszystko dla tego klubu, chcę wygrać jak najwięcej meczów i oczywiście zdobyć wiele tytułów – powiedział Sabitzer.

Warto podkreślić, że to już trzecia osoba związana z RB Lipsk, która opuściła tego lata klub i przeniosła się do Bayernu. Najpierw swoje odejście ogłosił Julian Nagelsmann, który przejął drużynę po Hansim Flicku. Potem Bayern kupił za 45 milionów euro obrońcę „Byków” Dayota Upamecano.

– Chciałbym z całego serca podziękować RB Lipsk, bo spędziłem tam fantastyczne sześć lat. To był piękny rozdział mojego życia. Dziękuję fanom za niesamowity doping. To był zaszczyt grać w tej koszulce – napisał na Instagramie Sabitzer do kibiców „Byków”.

Najnowsze artykuły