Co w 2023 r. robi Beata Tyszkiewicz? O aktorce zrobiło się cicho

Wielka gwiazda i wspaniała aktorka, która wyróżniała spośród innych talentem oraz klasą. To właśnie Beata Tyszkiewicz. Do 2017 roku pojawiała się w życiu publicznym. Jednak w ostatnim okresie próżno było szukać jej w przestrzeni publicznej. Okazało się, że 85-letnia aktorka naprawdę nie miała ostatnio łatwo. Sytuację dodatkowo pogarszał jej stan zdrowia.

Nazywano ją „Pierwszą Damą Polskiego Filmu”. Odgrywała – najczęściej pierwszoplanowe – role w ponad stu filmach. Była małżonka Andrzeja Wajdy dzięki swojej charakterystycznej urodzie często obsadzana była w rolach dam i arystokratek. Sama ma arystokrackie korzenie i taką też dała się zapamiętać Polakom. 

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Beata Tyszkiewicz w 2023 r. – co dziś robi? 

Jeszcze sześć lat temu była jurorką w programie „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami.” Zrezygnowała jednak z prac przy programie z powodu poważnych kłopotów zdrowotnych. W tamtym czasie było o nich zresztą bardzo głośno. Beata Tyszkiewicz przeszła wtedy zawał.

Dziś żyje ze skromnej emerytury. Ponadto potrzebuje stałej opieki. Jak donoszą media zajmujące się show-biznesem, pomoc i opiekę nad chorą matką zaoferowała jej starsza córka – Karolina Wajda. Aktorka mogła wprowadzić się do córki, jednak odmówiła.

Dodatkowo problemem dla aktorki jest niska emerytura w wysokości 1300 zł miesięcznie. W rozmowie z „Super Expressem” przyznała: „Emeryturę mam niską, ale mówiąc o tym, nie biadoliłam, bo ludzie mają niższe”. W tym temacie wypowiada się zatem zgoła odmiennie, niż chociażby Maryla Rodowicz

Gasnąca gwiazda

Beata Tyszkiewicz to polska aktorka filmowa i teatralna, urodzona w 1938 roku. Zdobyła popularność w latach 60. i 70. XX wieku, stając się jedną z najważniejszych postaci polskiego kina. Grała w wielu klasykach, w tym „Człowieku z marmuru” i „Człowieku z żelaza” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Za swoją pracę otrzymała wiele prestiżowych nagród, w tym nagrodę na Festiwalu Filmowym w Cannes. Oprócz filmów, występowała na deskach teatrów, zachwycając widzów swoim talentem aktorskim. Jej kariera obejmuje również pracę w telewizji i dubbingu. Tyszkiewicz jest cenioną artystką, a jej wkład w polską sztukę i kulturę jest niezwykle ważny.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły