Biden, Zełenski, Putin. CBOS sprawdził, komu najbardziej ufają Polacy

Z badań CBOS jasno wynika, któremu z zagranicznych polityków Polacy ufają najbardziej. Co ciekawe, na szczycie zestawienia nie znalazł się prezydent Stanów Zjednoczonych – Joe Biden. Zatem przywódca kraju będącego naszym najbliższym sojusznikiem w ramach NATO

Statystycznie najmocniej ufamy dziś prezydentowi naszych wschodnich sąsiadów. Wyniki badania opinii społecznej mogą być w pewnych aspektach zaskakujące. Co ciekawe, ujęto w nich prezydenta Rosji – Władimira Putina

Putin podjął osobliwą decyzję. Bez wątpienia przejdzie ona do historii

Zełenski na szczycie. Na ile ufamy Bidenowi i Johnsonowi? 

Jak się okazało, to właśnie ukraińska głowa państwa wzbudza w Polakach największe zaufanie. Bez wątpienia decydujący wpływ na taki stan rzeczy ma wojna w Ukrainie, która trwa już ponad 5 miesięcy. Zełenski każdorazowo wypowiada się o Polsce w miłych słowach.

Czytaj także: mBank ostrzega: nie będzie działała aplikacja i serwis transakcyjny. Wiemy, kiedy

Zagraniczni politycy, którym Polacy ufają najbardziej to Wołodymyr Zełenski (86 proc.), Joe Biden (74 proc.) i Boris Johnson (55 proc.) – wynika z lipcowego badania CBOS, na które powołuje się portal tvp.info. Respondenci wskazywali zaufanie do poszczególnych polityków według kolejności, stąd „nierówne procenty”. Kto z kolei wypadł najgorzej? 

Najgorzej ocenieni zostali prezydenci Rosji Władimir Putin (94 proc. deklaracji nieufności) i Białorusi Alaksandr Łukaszenka, któremu nie ufało 87 proc. respondentów CBOS. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx