Biedronka ominie prawo, a państwo jej w tym pomoże

Spółka Skarbu Państwa pomaga sieci Biedronka omijać prawo. Prawo, które dopiero co zostało ustanowione. Zresztą już pod obecnymi rządami. Portugalska spółka Jeronimo Martins w komunikacie mówi wprost, że rozpoczyna współpracę z Pocztą Polską. Dzięki temu sklepy będą mogły być czynne w niedziele niehandlowe. 

Zakaz handlu w niedziele wzbudził w 2018 roku – gdy wchodził w życie – ogromne kontrowersje. Jednakże jeśli tak dalej pójdzie, mało która znacząca sieć będzie się do niego stosować. W omijaniu prawa przodowała Żabka, która jako pierwsza znalazła sposób i z większości swoich sklepów uczyniła „placówki pocztowe”. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Biedronka ominie zakaz handlu w niedziele. Pomoże jej Poczta Polska

Teraz kroku sprytnym konkurentom chce dotrzymać Biedronka. Sieć jest jednak gigantyczna, dlatego zanim wdroży zmiany we wszystkich swoich sklepach, musi dokonać testów. Na początek w dwóch Biedronkach – m.in. tej przy ul. Skoroszewskiej w Warszawie.

Jeronimo Martins przezornie odpiera co prawda zarzuty o omijanie prawa, ale robi to chyba tylko „dla porządku”. W dodatku dość lakonicznie. Przedstawiciele Biura Prasowego sieci Biedronka skupiają się raczej na opisywaniu, jak projekt będzie wyglądał i jak rzetelnego partnera udało im się znaleźć. 

Dokładnie wsłuchujemy się w zapotrzebowanie naszych klientów, którzy oczekują możliwości realizacji swoich potrzeb zakupowych oraz usługowych w jednym miejscu. Rozpoczęliśmy testy nowej usługi w zaledwie kilku lokalizacjach spośród ponad 3 tysięcy sklepów naszej sieci. Testy są prowadzone wspólnie z doświadczonym partnerem, narodowym operatorem pocztowym, Pocztą Polską – czytamy w komunikacie prasowym.

„Biedronka zawsze przestrzega prawa”

„Sieć Biedronka zawsze przestrzega przepisów obowiązującego prawa” – dodaje Biedronka. I w sumie to tyle. Po co zresztą sieć miałaby bardziej obszernie cokolwiek tłumaczyć. Prawo będzie przecież omijać we współpracy z Pocztą Polską – a więc jedną z najdłużej działających Spółek Skarbu Państwa. 

Ciekawe jest natomiast, jak Biedronka ma zamiar funkcjonować w takim modelu po ewentualnym wejściu w życie nowelizacji ustawy autorstwa posłów PiS. W jej myśl sklepy omijające zakaz handlu w niedziele zmuszone będą udowodnić państwu, że ponad 50 proc. ich przychodów pochodzi na przykład z usług pocztowych, sprzedaży kwiatów, wyrobów cukierniczych, sprzedaży biletów lub usług gastronomicznych. A to będzie bardzo trudne.

Najnowsze artykuły