Biedronka otwiera sklepy poza Polską. Polacy nie mogą w to uwierzyć

Sklepy sieci Biedronka w innych krajach? To nie science-fiction. Będąca tak bardzo „polska” marka – na naszych oczach – rozpoczyna ekspansję na inne europejskie rynki. Na pierwszy rzut idzie Słowacja. Oczywiście nie bez przyczyny.

Dotąd była synonimem polskości. Co prawda Jeronimo Martins działało również m.in. w Portugalii i Kolumbii, ale pod brandami innymi, niż Biedronka. Tymczasem już wkrótce zakupy w sklepach spod znaku sympatycznego owada będą robić… nasi południowi sąsiedzi. Dlaczego właśnie na nich padł wybór właścicieli dyskontowego kolosa?

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Biedronka w innych krajach? Najpierw na Słowacji

Przez lata sieć ta była niemal dosłownie synonimem polskości. A już totalnie, gdy ktoś „przyciął” cię z reklamówką obrandowaną we wzór sympatycznego owada na wakacjach w Egipcie. Ale mówiąc zupełnie poważnie: Biedronka to od dekad najpopularniejsza sieć dyskontów w Polsce. Rokrocznie bije rekordy popularności i notuje coraz wyższe zyski.

5 typowych oznak, że ON lub ONA cię zdradza. Zwróć uwagę na te zachowania [TOP5]

To właśnie polski rynek pozwolił urosnąć portugalskiej spółce Jeronimo Martins do tak gigantycznych rozmiarów. O ile biznesy w krajach bardziej egzotycznych szły tak sobie, tak na Słowacji ma być sukces porównywalny z tym, jaki udało się osiągnąć w naszym kraju. Tym bardziej, że Słowacy… dobrze znają już Biedronkę, choć na razie na terenie ich kraju nie ma ani jednej.

– Szczerze? To chyba nie może się nie udać. […] Wybór padł nieprzypadkowo, bo Słowacy już teraz przyjeżdżają do polskich Biedronek. To jednak mało powiedziane. Historia zna już przypadki, gdy Słowacy potrafili przetoczyć się jak huragan przez sklep, pozostawiając po sobie tylko puste półki – mówi Luis Araujo, szef sieci Biedronka.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły