Strona głównaOpinieBłaszczak: podwyżki cen prądu i gazu to nieudolność rządu

Błaszczak: podwyżki cen prądu i gazu to nieudolność rządu

Od dzisiaj w życie weszły podwyżki cen za gaz i za prąd. Mimo wcześniejszych zapowiedzi rządu Donalda Tuska, że nie będą one wysokie, to musimy raczej przygotować się na spory drenaż naszych portfeli. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wykorzystują ten fakt do narzekań na obecną władzę.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości złożyli ostatnio obywatelski projekt ustawy, który domagał się niższych cen za energię. Członkowie PiS-u zebrali pod nim aż 140 tysięcy podpisów zwykłych obywateli, lecz jak się okazuje, raczej niewiele on zmieni.

– Podwyżki cen energii, podwyżki cen gazu, ciepła systemowego. To jest to wszystko, co funduje Donald Tusk i jego ekipa polskim gospodarstwom domowym. Jest to wyraz nieudolności rządu Koalicji 13 grudnia. Dziś mamy do czynienia z próbą zamazania obrazu tej sytuacji, politycy koalicji, minister Hennig-Kloska, starają się opowiadać różne bajki, że uciążliwość podwyżek będzie mniejsza niż oczekiwano – powiedział Mariusz Błaszczak.

– Zostały dokonane w dwóch taktach niejako, dlatego, że 1 lipca wzrastają ceny energii, a potem 1 stycznia przyszłego roku kolejna podwyżka, w sezonie grzewczym, dotknie polski gospodarstwa domowe – dodał Przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

PiS w styczniu złożył klubowy projekt ustawy, który miał na celu przedłużenie tarczy energetycznej, a co za tym idzie, zaniechanie podwyżek za prąd i gaz. Projekt ten został jednak odrzucony przez koalicję rządzącą.

Co Jan Paweł II powiedział o Rydzyku? Po latach te słowa szokują

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej polaryzujących postaci w Polsce. Założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja...

Będzie tragedia? Probierz powiedział, co szykuje na mecz z Francją

Dla nas - mecz "o nic". Choć niektórzy nazywają go walką o honor. Ostatnie spotkanie reprezentacji Polski na...

Robert Lewandowski przed Euro 2024: Medal? Trzeba być realistą

Już tylko niespełna dwa tygodnie dzielą nas od pierwszego meczu na Euro 2024 w Niemczech. Reprezentacja Polski w...

Policja apeluje do wszystkich Polaków. Koniecznie zastrzeż swój PESEL

Policja wystosowała bardzo ważny apel do wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi o przepisy, które weszły w życie z...

Ostatnie newsy