Boniek jednym zdaniem skomentował porażkę Rakowa. To zaboli kibiców z Częstochowy

Dziś wszyscy żyją już 8. kolejką PKO BP Ekstraklasy. Górnik zagra z Jagiellonią, a meczem wieczoru będzie starcie Stali Mielec z Legią Warszawa. Wciąż nie opadł jednak kurz po czwartkowym dramacie Rakowa Częstochowa i udanej misji Lecha Poznań. Głos zabrał Zbigniew Boniek. 

Już o 18. będziemy emocjonować się pierwszym z dwóch dzisiejszych meczów PKO BP Ekstraklasy. Natomiast dyskusje na temat odpadnięcia Rakowa Częstochowa z Ligi Konferencji, w bardzo dramatycznych okolicznościach, zamknął właśnie Boniek.

Były prezes PZPN nie chwalił zbytnio częstochowian za styl, pomysł na grę czy fakt, iż z teoretycznie mocniejszym rywalem odpadli po pechowej stracie bramki w dosłownie ostatniej akcji meczu. Zbigniew Boniek posłużył się za to starą, polską piłkarską maksymą.

– I na koniec – zawsze uważałem, ze lepiej jest brzydko wygrać niż ładnie przegrać – przekazał dziś na Twitterze Boniek.

To opinia niepopularna. Zresztą takie były reprezentant Polski, selekcjoner i działacz lubi wygłaszać najbardziej. Wszyscy chwaliliśmy przecież Raków za to, w jaki sposób zaprezentował się na tle Slavii Praga. Drużyny, która rokrocznie zachodzi daleko w europejskich rozgrywkach.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx