Strona głównaOpinieBorek: Premie za ewentualny awans na Euro 2024 piłkarze powinni oddać na...

Borek: Premie za ewentualny awans na Euro 2024 piłkarze powinni oddać na cele charytatywne

Jeżeli reprezentacja Polski awansuje na mistrzostwa Europy rozgrywane w przyszłym roku w Niemczech, czeka ją specjalna premia za awans. Temat premii w kontekście naszych piłkarz jest tak drażliwy, że znany dziennikarz sportowy Mateusz Borek ma pomysł, na co można by je przeznaczyć.

Sprawa premii już raz podzieliła polskie społeczeństwo. Mowa tutaj rzecz jasna o owianych legendą premiach za awans z grupy na mundialu w Katarze. Afera w tej kwestii przyczyniła się do zwolnienia selekcjonera Czesława Michniewicza.

Jeśli Polska awansuje na Euro 2024, to piłkarze mogą liczyć na dość pokaźną premię. Szanse na bezpośredni awans do turnieju nie są wysokie w związku z ostatnimi fatalnymi wynikami, ale biało-czerwoni na europejski czempionat w Niemczech mogą jeszcze pojechać poprzez baraże.

Borek: Za te pieniądze trzeba opłacić wakacje dzieciom z domu dziecka

Jeden ze współzałożycieli Kanału Sportowego, ceniony dziennikarz Mateusz Borek zabrał głos w sprawie potencjalnych premii dla piłkarzy. Jego zdaniem, nasi zawodnicy nie powinni nawet myśleć o tym, żeby zatrzymać ewentualne pieniądze dla siebie.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Rozmawiałem z prezesem Kuleszą, który jeśli dalej ma w głowie premie za awans dla piłkarzy, to powinien im od razu powiedzieć: panowie, za te pieniądze to trzeba zapłacić wakacje dla dzieci z domu dziecka, które grają w piłkę. Nie wyobrażam sobie, żeby po takich eliminacjach PZPN wypłacił pieniądze piłkarzom – powiedział Borek na antenie Kanału Sportowego.

Przeczytaj także:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Policjant ujawnił, co przez 3 lata działo się z Jaworkiem. „Nie widzę innej możliwości”

W piątek 19 lipca w śląskiej miejscowości Dąbrowa Zielona przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny z raną postrzałową głowy....

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Giertych prześmiewczo uderza w Kaczyńskiego. „Jarku…”

Wczorajsza wiadomość o tym, że Joe Biden nie będzie ubiegał się o reelekcje i nie wystartuje w jesiennych...

Joe Biden jednak się wycofał. Kto z Demokratów powalczy z Donaldem Trumpem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych, że nie będzie ubiegał się o...

Ostatnie newsy