Strona głównaOpinieBosak: 1 lipca to dla Polaków "czarny poniedziałek"

Bosak: 1 lipca to dla Polaków „czarny poniedziałek”

Wicemarszałek Sejmu oraz jeden z liderów Konfederacji Krzysztof Bosak bardzo negatywnie ocenił zmiany, które 1 lipca weszły w życie. Nie chodzi tylko o osławione już podwyżki cen za gaz i prąd, ale także choćby o wprowadzaną w stolicy strefę czystego transportu.

Zdaniem Bosaka zmiany wprowadzone przez rząd mocno skomplikują życie obywatelom naszego kraju. Podwyżki to jedno, ale Donald Tusk i spółka zadecydowali także o tak zwanej strefie czystego transportu. Jest to teren odpowiadający około 7 proc. powierzchni całej Warszawy, po której mogą poruszać się pojazdy spełniające określoną normę emisji spalin.

– Spotykamy się w smutny dzień, „czarny poniedziałek” rządów Donalda Tuska, bowiem to dziś wchodzi w życie bardzo wiele niekorzystnych dla Polaków zmian, podwyżek i nowych komplikacji – powiedział Bosak na wczorajszej konferencji w Sejmie.

Wicemarszałek twierdzi, że podwyżki za energię to efekt polityki klimatycznej Unii Europejskiej, którą Donald Tusk popiera. Bosak bardzo negatywnie ocenił także wprowadzenie strefy czystego komfortu. Dla polityka z tak wolnościowymi poglądami, jak on, tego typu regulacje to po prostu nic innego, jak zwykła kontrola ludzi.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Zbudowanie tego systemu, żeby w pełni kontrolować Polaków i to, kto, gdzie się porusza i jakim samochodem, zajmie jeszcze lata, natomiast na ryzyko płacenia kar będziemy narażeni już teraz.

Co Jan Paweł II powiedział o Rydzyku? Po latach te słowa szokują

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej polaryzujących postaci w Polsce. Założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja...

Policja apeluje do wszystkich Polaków. Koniecznie zastrzeż swój PESEL

Policja wystosowała bardzo ważny apel do wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi o przepisy, które weszły w życie z...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Romans? Hiszpańskie media o tym, co robi Lewandowska. Koniec spekulacji

To bardzo gorący okres dla Anny Lewandowskiej, a przy okazji jej męża - Roberta, ze względu na domniemany...

Ostatnie newsy