Strona głównaInne publikacjeByły ochroniarz Jacka Sasina zastępcą dyrektora w Poczcie Polskiej

Były ochroniarz Jacka Sasina zastępcą dyrektora w Poczcie Polskiej

Portal „Onet” poinformował, że Łukasz Nowakowski, który jeszcze niedawno był ochroniarzem Jacka Sasina, został zastępcą dyrektora odpowiedzialnego za bezpieczeństwo w Poczcie Polskiej.

Nowakowski jest podoficerem Służby Ochrony Państwa, który od kilku lat pracował w Wydziale Zabezpieczenia, to znaczy chronił najważniejsze osoby w państwie. Został przydzielony do ochrony osobistej wicepremiera Jacka Sasina.

Przez kilka ostatnich lat Sasin i Nowakowski bardzo blisko ze sobą współpracowali. Jak donosi „Onet”, ochroniarz zyskał u polityka nie tylko zawodowy szacunek, ale także prywatną sympatię.

Co ciekawe, Nowakowski odszedł ze służby w czasie, gdy SOP przeprowadzało śledztwo w sprawie nieprawidłowości i wycieku wrażliwych danych o wyjeździe Jacka Sasina do Hiszpanii. Do dziennikarzy trafiły m.in. numer lotu, którym wicepremier wracał z Madrytu, a także film nagrany z ukrycia na lotnisku.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Nie jest pewne, czy odejście Nowakowskiego na pewno ma związek ze sprawą, ponieważ SOP nie chce udzielać takich informacji, ale pewne jest, że Sasin nie zapomniał o swoim współpracowniku. Były ochroniarz został zastępcą Dyrektora Zarządzającego Pionem Poczta Polska Ochrona ds. Operacji.

– Kilka dni temu w jednym z biur zaczęli prać dywany, sprzątać, odnawiać, wymieniać sprzęt. Poszła fama, że Dołęga będzie miał kolejnego zastępcę. No i zjawił się Nowakowski. Pytanie tylko, ile jeszcze stanowisk stworzą dla krewnych i znajomych oraz czy ta nasza firma to wytrzyma – powiedział anonimowy informator w rozmowie z „Onetem”.

Smutne doniesienia się potwierdziły. Chodzi o Elżbietę Jaworowicz

Przez dekady była postacią kultową. Przede wszystkim niezwykle rozpoznawalną. Elżbieta Jaworowicz i jej "Sprawa dla reportera" przetrwała naprawdę...

Dagmara z „Królowych życia” wróci do więzienia? Szokujące doniesienia obiegają sieć

Temat Dagmary Kaźmierskiej znowu szerokim echem odbija się w mediach internetowych. Gwiazda popularnego programu "Królowe życia" znalazła się...

Czy Michał Probierz ma żonę i dzieci? Będziecie w szoku: Jak na 51-latka – nieźle

Michał Probierz zyskuje coraz większą popularność wśród kibiców. Selekcjoner reprezentacji Polski odmienił grę biało-czerwonych, a sam dał poznać...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy