Były skoczek narciarski zdobył złoto olimpijskie… w kolarstwie szosowym!

Primož Roglič został mistrzem olimpijskim w kolarskiej szosowej jeździe indywidualnej na czas. To pierwszy rowerowy medal Słoweńca, który w przeszłości zdobył złoto mistrzostw świata juniorów w skokach narciarskich.

31-letni Roglič swoją sportową karierę rozpoczął w 2004 roku, kiedy to wystąpił w Pucharze Kontynentalnym skoków narciarskich w norweskim Vikersund. W 2007 roku razem z drużyną Słowenii zdobył złoty medal na mistrzostwach świata w Planicy.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Kariera narciarska nie szła po myśli zawodnika, który w 2012 roku postanowił zmienić dyscyplinę. Jego nowym sportem zostało kolarstwo szosowe. Na swoim koncie ma już m.in. dwa zwycięstwa w wyścigu Vuelta de España.

W lipcu Słoweniec brał udział w Tour de France, ale z powodu upadku na jednym z etapów musiał się wycofać i jego forma przed igrzyskami olimpijskimi była niewiadomą. Wśród faworytów do zdobycia złota w Tokio wymieniano przede wszystkim Włocha Filippo Gannę.

Roglič wypadł dzisiaj znakomicie i z bardzo dużą przewagą wygrał jazdę indywidualną na czas. Dojechał do mety ponad minutę wcześniej niż srebrny medalista Holender Tom Dumoulin. Na trzecim miejscu uplasował się Australijczyk Rohan Denis.

Faworyt Filippo Ganna zajął dopiero piątą pozycję, mimo że na początku prowadził i narzucił wysokie tempo. Ostatecznie został wyprzedzony aż przez czterech kolarzy. Dla Słowenii to drugi medal w rywalizacji w kolarstwie szosowym w Tokio. W wyścigu ze startu wspólnego brąz zdobył Tadej Pogačar.

Najnowsze artykuły