Cała prawda o programie „Nasz nowy dom”. Katarzyna Dowbor latami uciekała od tego tematu

Ola Niziołek
Ola Niziołek
Dziennikarka działu Show-biznes w mPress.pl. Interesuję się również tematyką społeczną.

Katarzyna Dowbor latami unikała pewnego tematu. Z kolei widzowie jednego z najpopularniejszych programów telewizji PolsatNasz nowy dom – głowili się nad jedną, bardzo istotną sprawą. Mianowicie nad tym, kto pokrywa koszty remontów. 

Nasz nowy dom pojawił się w ramówce Polsatu we wrześniu 2013 roku. Program Katarzyny Dowbor emitowany jest zatem już od blisko 9 lat. Przez cały ten okres zarówno prowadząca, jak i jej współpracownicy unikali rozmowy na temat kluczowej kwestii: kto płaci za remonty domów, których efekt końcowy mamy okazje oglądać w Polsacie.

Nowe zdjęcia Roksany Węgiel zapierają mężczyznom dech w piersiach. 17-latka onieśmiela

Katarzyna Dowbor nadal nie rozwiała wątpliwości. Jak funkcjonuje program Nasz nowy dom?

Przez lata wokół programu Katarzyny Dowbor narosło wiele mitów, a także pojawiało się mnóstwo spekulacji. Według jednych, telewizja Polsat pokrywała tylko część kosztów prac w domach uczestników. Inni uważali, że to właściciele domów musieli „dorzucać się” m.in. do zakupu niezbędnych materiałów budowlanych.

Kilka dni temu Dowbor udzieliła wywiadu, który – jak mogłoby się wydawać – rozwiał wątpliwości. Ale nie do końca. Dowiedzieliśmy się bowiem tylko tego, kto płaci podatek od wzbogacenia. Tutaj przyznała wprost, że jego koszt w imieniu rodzin pokrywa Polsat. Ale co z kosztami całego remontu? 

Dramat w Będzinie. 3-latek nie reagował na krzyki i wpadł do wody

– Duże są problemy w tej chwili z kupnem materiałów. Te materiały bardzo podrożały i tu jest trochę kłopot, ale nasze ekipy sobie z tym radzą. Tu też rola kierownika budowy. Często te koszty pod koniec budowy okazują się zawyżone, gdyż nie przewidziało się, że w ciągu tygodnia zdrożeje nam np. płyta karton-gipsowa – wyjaśniała dziennikarzowi Pomponika kilka dni temu Katarzyna Dowbor. Nie powiedziała jednak, KTO – DO LICHA – PŁACI ZA REMONT. Czy Polsat? A może firma budowlana współpracująca przy renowacjach w ramach programu Nasz nowy dom?

Kulisy programu Nasz nowy dom wciąż niejasne

Dlaczego Katarzyna Dowbor nie chce wprost powiedzieć: tak, Polsat pokrywa koszty remontu? Zapewnia jednak, że „rodzin biorących udział w programie prace nie kosztują ani złotówki”. Dodaje też, że jest coraz ciężej, gdyż materiały budowlane drożeją.

Co prawda nagłówek cytowanego wyżej portalu show-biznesowego sugeruje, że „Dowbor ujawnia, kto płaci za remont”, ale po wczytaniu się w publikację takiej informacji nie dostajemy. Mamy natomiast zapewnienia, że Polsat robi wszystko, by rodziny „spędzały te 5 dni najlepiej, jak to możliwe”, nie odczuwając kryzysu.

0
Skomentuj ten artykułx