Chińczyk 5. w prologu Letniego Grand Prix. Dwa lata temu założył pierwszy raz narty

Song Qiwu zajął 5. miejsce w prologu Letniego Grand Prix w Czajkowskim. Chińczyk to jedna z dużych niespodzianek tegorocznych skoków, ponieważ zaledwie 2,5 roku temu po raz pierwszy założył narty na nogi.

Chiny nigdy nie liczyły się w skokach narciarskich, ale zbudowanie kadry zostało wymuszone organizacją zimowych igrzysk olimpijskich przez Pekin na początku 2022 roku. Przez długi czas nie widać było wyróżniających się zawodników, aż do Songa.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Kadrę chińskich skoczków do zimowych igrzysk olimpijskich przygotowuje znany trener Mika Kojonkoski. Fin zabrał wyselekcjonowaną grupę Chińczyków do swojej ojczyzny i tam urządził bazę treningową.

Jednym z zawodników był właśnie Song Qiwu. 18-latek jeszcze 2,5 roku temu w ogóle nie trenował skoków narciarskich, ale gdy trafił pod skrzydła Kojonowskiego, pokazał swój talent, który udowadnia w Europie.

Song najpierw zapunktował w zawodach FIS Cup, a następnie w Pucharze Kontynentalnym. Dziś zadebiutował w elicie w prologu Letniego Grand Prix, gdzie zajął wysokie 5. miejsce. Już jutro będzie miał szanse na pierwsze punkty.

Do tej pory żaden Chińczyk nie wystąpił w zawodach Letniego Grand Prix, będzie to zatem historyczna chwila dla sportu w tym kraju. Faworytem konkursu jest Norweg Halvor Egner Granerud, a w treningach dobrze pokazywał się także Rosjanin Jewgienij Klimow.

Najnowsze artykuły