Christian Eriksen pokazał UEFA gest Kozakiewicza. Zemsta za karnego dla Anglii?

Finał Euro 2020 za nami. Jak wiadomo, Włosi pokonali w nim Anglików po serii rzutów karnych. Na meczu obecny miał być Christian Eriksen – reprezentant Danii i zawodnik, o którym było bardzo głośno na początku turnieju.

Po tym, jak Christian Eriksen doznał ataku serca podczas grupowego meczu Danii z Finlandią, o pomocniku Interu usłyszał cały świat. W ciągu kilkudziesięciu minut zawodnik, którego kojarzyły głównie osoby interesujące się futbolem, stał się powszechnie rozpoznawalny. 

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Christian Eriksen podziękował za zaproszenie od UEFA

Miliony ludzi drżały o to, czy aby na pewno reprezentant Danii wyjdzie cało z tego dramatycznego incydentu. Na szczęście z piłkarzem jest już wszystko w porządku. UEFA zaprosiła go nawet na mecz finałowy, do loży honorowej. Duńczyk grzecznie odmówił, choć dla wielu taka postawa to swoisty gest Kozakiewicza pokazany w kierunku działaczy europejskiej federacji.

Jak bowiem wiadomo, to Duńczycy mogli znaleźć się w wielkim finale. Gdyby nie bardzo kontrowersyjny rzut karny podyktowany dla Anglików w półfinałowym meczu właśnie przeciwko Danii. Eriksen przekonywał co prawda, że chce w stu procentach skupić się na powrocie do pełnej sprawności po dramatycznych zdarzeniach z czerwca i to z tego wynika odmowa pojawienia się na finale. 

Wielu kibiców wyczuwa jednak w postawie Duńczyka żal. Po co miałby oglądać z trybun finał, z którego jego reprezentacja została wykluczona po fatalnym błędzie arbitra. Tym bardziej w momencie, w którym UEFA nie wyciągnęła żadnych konsekwencji zarówno wobec sędziego głównego, jak i sędziów z wozu VAR. 

Dania na Euro 2020

Przypomnijmy, że Dania wyszła z grupy B z zaledwie 3 punktami. W pierwszej kolejce sensacyjnie przegrała 0-1 z Finlandią (to ten dramatyczny mecz, podczas którego cudem uratowano życie Eriksena). W drugiej kolejce Duńczycy musieli uznać wyższość bardzo silnej Belgii. Dopiero w ostatnim meczu grupowym duński dynamit odpalił.

Niezwykle waleczna drużyna pokonała 4-1 Rosję, dzięki czemu udało jej się wyjść z grupy z 3. miejsca. W 1/8 finału reprezentacja Danii pokonała 4-0 Walię. W ćwierćfinale ograli z kolei Czechów – 2-1. Odpadli dopiero w meczu półfinałowym, po dogrywce, właśnie w starciu z Anglikami. 

Najnowsze artykuły