Koniec kariery Christiana Eriksena? Kardiolog nie ma wątpliwości

Kamil Surowiec
Fan sportu, redaktor wielu działów mPress.pl. Dziennikarstwo i research to moja pasja. Pytania i sugestie? Napisz do mnie: kamil.surowiec@mpress.pl

Christian Eriksen dochodzi do siebie po sobotnim dramacie, do jakiego doszło na stadionie w Kopenhadze. 29-letni reprezentant Danii najprawdopodobniej będzie musiał podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu. O sprawie pisze thenewsguru.com.

Wynik meczu Dania – Finlandia, choć sensacyjny, zszedł na dalszy plan (Finowie wygrali 1-0). Uwaga całego świata skupiła się natomiast na stanie zdrowia Christiana Eriksena. 29-letni pomocnik reprezentacji Danii w 43. minucie meczu upadł na murawę, tracąc przytomność. Ustały również jego funkcje życiowe. Konieczna była błyskawiczna reanimacja, która na szczęście dała efekty. Piłkarza przewieziono do szpitala. 

CZYTAJ TAKŻE: Grzegorz Lato: jestem z tą reprezentacją na dobre i złe. Piękne słowa legendy reprezentacji Polski [WYWIAD 2021]

Christian Eriksen zakończy karierę? Mamy opinię eksperta

Zdrowie i życie piłkarza jest absolutnie najważniejsze i nikt z tym faktem nie dyskutuje. Światowe media spekulują już natomiast na temat sportowej przyszłości Eriksena. Jest on zawodnikiem Interu Mediolan – jednym z najlepszych pomocników w Europie. Jak jednak czytamy w serwisie „The News Guru”, może już nie wystąpić na boisku. 

Sanjay Sharma, profesor kardiologii sportowej w London’s St George’s University powiedział, że decyzyjne organy piłkarskie i lekarze prawdopodobnie będą „bardzo surowi”, jeśli chodzi o pozwolenie Eriksenowi na ponowną grę – podaje anglojęzyczny portal.

Kardiolog Christian Eriksen kończy karierę Sanjay Sharma

Ten facet miał normalne testy aż do 2019 roku. Więc jak wytłumaczysz to zatrzymanie akcji serca? – pyta retorycznie Sharma, który pracował przecież z Christianem Eriksenem w czasach, gdy ten grał jeszcze w londyńskim Tottenhamie. Sharma, który przewodniczy grupie ekspertów ds. konsensusu kardiologicznego FA tłumaczył, że mogło dojść do zatrzymania akcji serca z wielu powodów, takich jak chociażby wysoka temperatura. Bardzo trudno jest mu jednak – jak zresztą wielu innym ekspertom – zaryzykować konkretną tezę.

Eriksen kończy karierę? 

Sam zawodnik nie zabiera na razie głosu. Bez wątpienia cieszy się, że udało mu się przeżyć ten przerażający incydent. Jest młodym człowiekiem, a na dodatek ma dla kogo żyć. Jego partnerka, która zalała się łzami, gdy reanimowano jej męża, a także malutkie dziecko piłkarza, bez wątpienia cieszą się teraz chwilami spędzonymi z Christianem szczególnie. 

Czy Eriksen zakończy karierę piłkarską? Zapewne to doradzać mu będą ludzie, którzy dobrze mu życzą. Decyzję jednak podejmie najpewniej osobiście. I oby okazała się ona dobra. 

Najważniejsze informacje dnia:

  1. Christian Eriksen był już po drugiej stronie. Lekarze: to był cud, piłkarz wygrał ze śmiercią
  2. Zwrot akcji ws. Christiana Eriksena. Duńskie media przekazały ważną wiadomość
  3. Christian Eriksen i szczepionka. Oficjalnie: piłkarz nie był zaszczepiony
  4. Zaskakująca prognoza Grzegorza Laty na mecz z Hiszpanią. Tak nie typuje chyba żaden kibic
  5. Christian Eriksen udzielił wywiadu. „Chcę zrozumieć, co się stało”

Najnowsze informacje