Christian Eriksen i szczepionka. Oficjalnie: piłkarz nie był zaszczepiony

Christian Eriksen przyjął szczepionkę, zanim zemdlał w trakcie meczu Dania – Finlandia na Euro 2020? Takie informacje błyskawicznie obiegły sieć po tym, jak na stadionie w Kopenhadze rozegrały się dramatyczne sceny.

Christian Eriksen – szczepionka

Czy Christian Eriksen przyjął szczepionkę w trakcie przygotowań reprezentacji Danii do Euro 2020? Otóż odpowiedź brzmi: nie. 

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Jest to oficjalna wersja, gdyż przekazał ją mediom lekarz Interu Mediolan – klubu, w którym na co dzień gra 29-letni duński pomocnik. Powody zasłabnięcia piłkarza podczas meczu z Finlandią były zupełnie inne. I na pewno niezwiązane z rzekomym przyjęciem szczepionki. A w zmyśloną przez antyszczepionkowców wersję uwierzyła znacząca część internautów. Co tak naprawdę się stało? 

Tego wciąż na sto procent nie wiadomo. Wszystko wskazuje jednak na to, że Christian Eriksen doznał ataku serca. W mediach cytowany jest dyrektor sportowy Interu Mediolan, który zaprzecza, jakoby Eriksen był zakażony koronawirusem lub był po przyjęciu szczepionki.

[…] Nie był też zaszczepiony. Jest oczywiste, że musimy ustalić, co się stało – powiedział Giuseppe Marotta.

Reanimacja Christiana Eriksena podczas meczu z Finlandią

Chwile grozy przeżyli kibice na stadionie i przed telewizorami. W okolicach 43. minuty meczu Dania – Finlandia, 29-letni Eriksen upadł na murawę i utracił funkcje życiowe. Spanikowani koledzy natychmiast przywołali zza linii bocznej służby ratunkowe.

W chwilach grozy większość osób zgromadzonych na stadionie (włącznie z kibicami rywali) zalała się łzami. Przy linii bocznej stała także partnerka piłkarza, którego życie na szczęście udało się uratować. Pocieszali ją inni zawodnicy. Wówczas było jeszcze bardzo prawdopodobne, że zawodnik może z tego nie wyjść. 

Redakcja mPress.pl poleca również: 

  1. Zwrot akcji ws. Christiana Eriksena. Duńskie media przekazały ważną wiadomość
  2. Christian Eriksen był już po drugiej stronie. Lekarze: to był cud, piłkarz wygrał ze śmiercią
  3. Magda Gessler prosi o pomoc. Chodzi o ogromne długi

Najnowsze artykuły