Cieszyński: Laptopy dla uczniów już pod koniec września

Już wkrótce, najprawdopodobniej jeszcze we wrześniu do polskich szkół trafią obiecane przez rząd laptopy. Taką informację przekazał dzisiaj na antenie Radia Olsztyn minister cyfryzacji w rządzie PiS Janusz Cieszyński.

Laptopy mają trafić do wszystkich uczniów klas czwartych w szkołach podstawowych i stanowić doskonałą pomoc naukową. Laptopy będą oficjalnie należeć do rodziców. Ich dystrybucja powinna rozpocząć się w przeciągu najbliższych tygodni.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Formalności dopełnione

– Rozstrzygnęliśmy już wszelkie obszary przetargowe w kraju. Oznacza to, że wiemy, jaki sprzęt trafi do każdej polskiej szkoły. Koniec września to jest realny termin dostarczenia laptopów do szkół – powiedział Cieszyński.

Jeszcze w ubiegłym tygodniu blisko 5 tysięcy gmin nie zdążyło wypełnić odpowiednich papierów, by rozpocząć dostawę sprzętu, lecz zostało to szybko naprawione.

– Te regiony, w których umowy nie zostały podpisane, to już przeszłość. Dzisiaj wszystko jest załatwione – zapewnia minister.

Rząd zapłaci za laptopy dla czwartoklasistów ponad 700 milionów złotych. Średnia wartość jednego w nich oscyluje w granicach 2 tysięcy złotych.

Popularne dzisiaj:

Najnowsze artykuły