Strona głównaTelewizjaCo będzie teraz robił Jacek Kurski? Były prezes TVP "upadnie tak nisko"?

Co będzie teraz robił Jacek Kurski? Były prezes TVP „upadnie tak nisko”?

Po przegranych wyborach do Parlamentu Europejskiego były prezes TVP oraz polityk PiS-u będzie musiał zająć znacznie mniej zaszczytną rolę, niż eurodeputowany. Co Jacek Kurski będzie robił w najbliższym czasie? Dotarliśmy do iście sensacyjnych informacji.

By całkiem pewny swego. Faktem jest jednak, że Jackowi Kurskiemu nie udało się uzyskać mandatu europosła. W wyborach do Parlamentu Europejskiego 2024 uzyskał co prawda sporo głosów, bo aż 32 222. Nie pomogło mu nawet to, że startował z 2. miejsca na liście PiS.

Mimo teoretycznie dobrej „pozycji startowej”, na tejże liście były prezes TVP uzyskał dopiero szósty wynik. Wcześniej zaś – po przegranych przez Zjednoczoną Prawicę wyborach – stracił lukratywne stanowisko w Banku Światowym. Tam – jak podaje money.plzarabiał 80 tys. zł netto miesięcznie.

Teraz, w nowej roli, prawdopodobnie nie będzie mógł liczyć nawet na połowę takiej pensji. Co takiego będzie robił? Te doniesienia bez wątpienia zaskoczą tak sympatyków, jak i krytyków Jacka Kurskiego.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Co dalej z Jackiem Kurskim?

Otóż, jak wynika z naszych informacji, Kurski będzie musiał zadowolić się znacznie gorzej płatną posadą. A przede wszystkim: po wielokroć mniej prestiżową.

Jego otoczenie medialno-polityczne miało przygotować dla niego awaryjny „spadochron” na wypadek niepowodzenia w eurowyborach. Tym spadochronem ma być, tak jak w przypadku wielu byłych dziennikarzy TVP za rządów PiS, a jakże… Telewizja Republika.

– Jacek Kurski po przegranych wyborach do PE szykowany na stanowisko asystenta wydawcy w Telewizji Republika – przekazał za pośrednictwem platformy X Marcin Palion, redaktor naczelny portalu mPress.pl.

Czy wieloletni szef Telewizji Polskiej faktycznie postara się pomóc w „Republice”, wykorzystując bezcenne doświadczenie w budowaniu i utrwalaniu konkretnej narracji, skierowanej do „prostych ludzi”? O tym zapewne dowiemy się z mediów branżowych już na przestrzeni najbliższych dni.

Czytaj także:

Źródło:Onet.pl

Donald Tusk dostał SMS-a. Gdy zobaczył jego treść, zamarł

Wycieki prywatnych numerów telefonów polityków i innych osób publicznych niestety mają miejsce. W dobie coraz powszechniejszych cyberataków, tak...

Wszedł do mBanku i chciał wpłacić na konto 4 mln zł. Nie do wiary, co usłyszał

W środę Dawid Pałka, popularny twórca internetowy znany z prowadzenia "Twój Pierwszy Milion z Dawidem Pałką" na YouTube,...

Senność, zmęczenie, drzemki w ciągu dnia. Masz te objawy? Udaj się do lekarza, cukrzyca to już plaga

Cukrzyca to choroba, która w początkowej fazie może nie dawać wyraźnych objawów, co sprawia, że jest niezwykle podstępna....

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

Ostatnie newsy