Strona głównaSportPiłka nożnaCo dalej z karierą Christiana Eriksena?

Co dalej z karierą Christiana Eriksena?

Christian Eriksen walczy o powrót na boisko. Duńczyk, który miał atak serca podczas meczu na Euro 2020, ma szansę zagrać ponownie w Ajaksie Amsterdam.

Mimo strasznych scen, do jakich doszło dwa miesiące temu na stadionie Parken, Christian Eriksen czuje się już bardzo dobrze i trenuje z Interem Mediolan. Duńczyk nie będzie mógł jednak zagrać w Serie A i musi szukać sobie innej ligi.

Wszystko dlatego, że w jego serce został wszczepiony kardiowerter-defibrylator, który ma monitorować pracę tego organu i błyskawicznie reagować, gdyby znów miało dojść do jej zatrzymania. Przepisy we włoskiej lidze zabraniają jednak gry piłkarzom posiadającym takie urządzenie.

Z tego powodu Eriksen wykonał już pierwsze kroki w celu powrotu do Ajaksu Amsterdam. Poinformował o tym holenderski dziennikarz Omar Hawwash. Duńczyk występował w tym zespole na początku swojej profesjonalnej kariery.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

W Ajaksie gra już jeden piłkarz z wszczepionym w serce kardiowerterem-defibrylatorem. Jest nim Daley Blind, który od tego czasu cały czas jest podstawowym graczem zespołu z Amsterdamu oraz reprezentacji Holandii. Choć raz doszło już do sytuacji w meczu sparingowym, że urządzenie obrońcy źle zadziałało.

Z kolei włoskie media twierdzą, że Erisken może udać się do Ajaksu na wypożyczenie, podczas którego monitorowano by jego zdrowie i na podstawie badań podjęto by decyzję, czy kardiowerter-defibrylator mógłby zostać usunięty, dzięki czemu Duńczyk wróciłby do gry w Interze Mediolan.

Lewandowski nie zagra w meczu otwarcia Euro 2024 z Holandią

Niestety, ale potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Robert Lewandowski nie będzie mógł zagrać w pierwszym meczu reprezentacji Polski na...

Co Jan Paweł II powiedział o Rydzyku? Po latach te słowa szokują

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej polaryzujących postaci w Polsce. Założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja...

„Mecenas Kaszewiak prawie płacze”. Cyrk w najnowszym odcinku „Sprawy dla reportera”

Niedawno w jednym z odcinków popularnego programu "Sprawa dla reportera" mieliśmy prawdziwie absurdalną sytuację z udziałem kobiety, która...

Była prawdziwą damą. Smutne wieści z domu Beaty Tyszkiewicz

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że Beata Tyszkiewicz będzie w show-biznesie do końca swoich dni. Prawdziwa dama,...

Ostatnie newsy