Co zamiast Tesco w Stalowej Woli? Mamy niemal pewne informacje

Marcin Palionhttps://mpress.pl
Dziennikarz z 8-letnim doświadczeniem. Zaczynał przygodę z dziennikarstwem od lokalnych tytułów prasowych na Podkarpaciu. Ekspert od mediów internetowych.

Co zamiast Tesco w Stalowej Woli? Udało nam się porozmawiać z jedną z osób z kierownictwa stalowowolskiego Tesco, które „zamknie się” początkiem sierpnia. Sklep przez lata funkcjonował w budynku przy ul. Przemysłowej 2B. 

Najpierw Mielec, teraz Stalowa Wola. Kolejne „duże Tesco” na Podkarpaciu idzie do likwidacji. Wciąż trwają dywagacje na temat tego, jaki sklep pojawi się w tym miejscu. Początkowo mówiło się o Netto (np. w przypadku Mielca), taki scenariusz ziścił się w Nisku. Ale co ze Stalową Wolą? 

Stalowa Wola: jaki sklep zamiast Tesco przy ul. Przemysłowej? 

To niemal pewne: w miejscu Tesco, które zakończy swoją działalność w Stalowej Woli początkiem sierpnia 2021 r., otwarta zostanie Castorama. Tak powiedziała w rozmowie z mPress.pl osoba ze ścisłego kierownictwa stalowowolskiego sklepu. 

Nie mamy jeszcze oficjalnych informacji na ten temat – przestrzega nasz rozmówca. W dalszej części rozmowy „wymyka” mu się jednak, że wnętrze budynku zostanie niemal całkowicie przebudowane, a Castorama wejdzie do nieruchomości przy Przemysłowej z własnymi regałami i całą resztą infrastruktury sklepowej. 

Castorama w Stalowej Woli 

Najbliższa dla mieszkańców Stalowej Woli Castorama znajduje się w Ostrowcu Świętokrzyskim. To blisko 80 kilometrów drogi. 

Tesco stopniowo wycofuje się z Polski. Znaczną część ich lokalizacji przejmie Netto, na mniejsze sklepy „polują” również znane sieci dyskontów. Przypadek każdego likwidowanego Tesco należy rozpatrywać indywidualnie. 

Castorama natomiast bardzo się w Stalowej Woli przyda. W mieście nie ma wielu tego typu marketów, przez co osoby urządzające dom lub mieszkanie muszą wręcz planować takie operacje pod względem logistycznym.

Redakcja mPress.pl poleca również: 

Najnowsze informacje