Co zamiast Tesco w Stalowej Woli? Mamy niemal pewne informacje

Co zamiast Tesco w Stalowej Woli? Udało nam się porozmawiać z jedną z osób z kierownictwa stalowowolskiego Tesco, które „zamknie się” początkiem sierpnia. Sklep przez lata funkcjonował w budynku przy ul. Przemysłowej 2B. 

Najpierw Mielec, teraz Stalowa Wola. Kolejne „duże Tesco” na Podkarpaciu idzie do likwidacji. Wciąż trwają dywagacje na temat tego, jaki sklep pojawi się w tym miejscu. Początkowo mówiło się o Netto (np. w przypadku Mielca), taki scenariusz ziścił się w Nisku. Ale co ze Stalową Wolą? 

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Stalowa Wola: jaki sklep zamiast Tesco przy ul. Przemysłowej? 

To niemal pewne: w miejscu Tesco, które zakończy swoją działalność w Stalowej Woli początkiem sierpnia 2021 r., otwarta zostanie Castorama. Tak powiedziała w rozmowie z mPress.pl osoba ze ścisłego kierownictwa stalowowolskiego sklepu. 

Nie mamy jeszcze oficjalnych informacji na ten temat – przestrzega nasz rozmówca. W dalszej części rozmowy „wymyka” mu się jednak, że wnętrze budynku zostanie niemal całkowicie przebudowane, a Castorama wejdzie do nieruchomości przy Przemysłowej z własnymi regałami i całą resztą infrastruktury sklepowej. 

Castorama w Stalowej Woli 

Najbliższa dla mieszkańców Stalowej Woli Castorama znajduje się w Ostrowcu Świętokrzyskim. To blisko 80 kilometrów drogi. 

Tesco stopniowo wycofuje się z Polski. Znaczną część ich lokalizacji przejmie Netto, na mniejsze sklepy „polują” również znane sieci dyskontów. Przypadek każdego likwidowanego Tesco należy rozpatrywać indywidualnie. 

Castorama natomiast bardzo się w Stalowej Woli przyda. W mieście nie ma wielu tego typu marketów, przez co osoby urządzające dom lub mieszkanie muszą wręcz planować takie operacje pod względem logistycznym.

Redakcja mPress.pl poleca również: 

Najnowsze artykuły