Strona głównaInne publikacjeCzarnecki nie zostanie prezesem PZPS!

Czarnecki nie zostanie prezesem PZPS!

Ryszard Czarnecki w dniu wyborów na prezesa PZPS poinformował o rezygnacji z kandydowania na to stanowisko. To oznacza, że niemal na pewno nowym sternikiem polskiej siatkówki będzie Sebastian Świderski.

– Wierzę w zwycięstwo. Uważam, że jest możliwe. I przedstawiał swój plan dla polskiej siatkówki na najbliższe lata. Postawienie na wojewódzkie związki piłki siatkowej, większe wsparcie dla mniejszych klubów i dla siatkówki młodzieżowej, współpraca z uniwersytetami, wprowadzenie do sztabów reprezentacji narodowych psychologów sportowych – mówił jeszcze wczoraj Czarnecki w wywiadzie dla „WP Sportowe Fakty”.

Dziś odbywa się głosowanie, podczas którego zostanie wyłoniony nowy prezes PZPS. Pomimo szumnych zapowiedzi, europoseł PiS zdecydował się zrezygnować z ubiegania się o fotel. Co jest powodem takiej decyzji?

– Dla dobra polskiej siatkówki, aby pokazać, że najważniejsza jest jedność w polskiej drużynie siatkarskiej, że trzeba szukać tego, co łączy, a nie tego, co dzieli, że trzeba pracować razem, że trzeba czasem skasować własne ambicje, nawet jeżeli są może i uzasadnione, że trzeba po prostu grać w zespole, chciałem poinformować, że rezygnuję z kandydowania na prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej – powiedział europoseł.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

– Wobec naszych sponsorów, wobec świata polityki, wobec wszystkich, także kibiców, trzeba pokazać, że potrafimy działać ponad podziałami, ponad emocjami, że potrafimy powściągnąć ambicje osobiste i zagrać razem – dodał Czarnecki.

– Nigdy się nie atakowaliśmy, w moim przekonaniu była ona wyjątkowo fair. Chciałem zadeklarować, że będę pracował na rzecz polskiej siatkówki, wspierając nowo wybrane władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Przed nami wielkie wyzwania – w przyszłym roku zorganizujemy mistrzostwa świata kobiet, a męska kadra będzie broniła tytułu – na tym trzeba się skupić i trzeba działać razem. Dlatego, Sebastianie, podaję ci dłoń – powiedział w kierunku Sebastiana Świderskiego, który zostanie nowym prezesem PZPS.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Sędzia meczu Polska – Austria na Euro 2024 zostanie ukarany? Wiemy, jakie grożą mu konsekwencje

Sędzia meczu Polska - Austria zostanie ukarany za serię karygodnych błędów, jakie popełnił w starciu kluczowym dla nas...

Jest ostateczna wersja prokuratury. Podano przyczynę śmierci Juliana Dunina-Holeckiego

Kilka dni temu zmarł Julian Dunin-Holecki, syn byłej gwiazdy Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej. Mężczyzna zmarł w wieku zaledwie...

Joe Biden jednak się wycofał. Kto z Demokratów powalczy z Donaldem Trumpem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych, że nie będzie ubiegał się o...

Ostatnie newsy