Czy Roger Federer wróci jeszcze na kort? Szwajcara czeka kolejna operacja kolana

Niedobre wieści dla fanów Rogera Federera. Szwajcar potwierdził, że będzie musiał przejść kolejną operację kolana, która wyeliminuje go z gry na kilka miesięcy. Czy 40-latek wróci jeszcze na korty?

Kłopoty z kolanem ciągną się za Rogerem Federerem od wielu miesięcy. 40-latek przeszedł już dwie operacje, ale jak się okazuje, nie rozwiązały jego problemów. Szwajcar w najbliższym czasie po raz trzeci będzie musiał pójść pod nóż.

Cios dla sympatyków ojca Rydzyka: To prawdopodobnie koniec

Czy miał fanów? Trudno powiedzieć. Raczej ludzi, którzy naprawdę mocno starali się wierzyć w jego żarliwy katolicyzm. Ojciec Tadeusz Rydzyk na przestrzeni ponad trzech...

Wyciekły wewnętrzne sondaże PiS-u! Onet: to zmienia wszystko

Z siedziby PiS przy Nowogrodzkiej znów są "wycieki". Jarosław Kaczyński bez wątpienia nie jest tym faktem zachwycony. Tym bardziej, że do zakulisowych działań jego...

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

Federerowi udało się wrócić w marcu po drugiej operacji kolana. Zagrał nawet w Wimbledonie, z którego został wyeliminowany przez Huberta Hurkacza. Potem Szwajcar już więcej nie zagrał, zrezygnował m.in. z udziału w igrzyskach olimpijskich.

40-latek opublikował na swoim Instagramie filmik, w którym potwierdził, że musi poddać się kolejnemu zabiegowi, który wyeliminuje go z gry na wiele tygodni. To oznacza, że Szwajcara nie zobaczymy już na kortach w tym roku i biorąc pod uwagę jego wiek nie wiadomo, czy uda mu się jeszcze wrócić.

–  Chciałem wam przedstawić sytuację odnośnie tego, co się dzieje od Wimbledonu. Jak możecie sobie to wyobrazić, nie było to proste. Przeprowadziłem wiele badań kontrolnych z lekarzami, uzyskując wszystkie informacje na temat kolana, którego uraz odnowił mi się podczas sezonu na kortach trawiastych i Wimbledonu. Niestety przekazali mi, że w perspektywie średnio- i długoterminowej, aby poczuć się lepiej, będę potrzebować operacji. Postanowiłem to zrobić – powiedział Federer.

– Będę chodzić o kulach przez wiele tygodni. Będę także poza grą przez wiele miesięcy, więc będzie to oczywiście pod pewnymi względami trudne. Ale jednocześnie wiem, że to słuszne, ponieważ chcę być zdrowy, chcę znowu biegać i chcę dać sobie promyk nadziei na powrót do touru w jakiejś formie – dodał Szwajcar.

 

 

Najnowsze artykuły