Decyzja prokuratury w sprawie reklamy piwa i hazardu na Kanale Sportowym

Kilka miesięcy temu znany aktywista Jan Śpiewak złożył do prokuratury doniesienie o rzekomym złamaniu prawa przez Kanał Sportowy.

Kanał Sportowy to kanał na platformie Youtube, którego właścicielami są czołowi dziennikarze w Polsce. Mowa tutaj o Krzysztofie Stanowskim, Mateuszu Borku czy też Michale Polu.

Śpiewak zarzucił wspomnianym dziennikarzom reklamę alkoholu i hazardu za pomocą swojego medium. Wielokrotnie na Twitterze atakował Kanał Sportowy i nawoływał do zaprzestania, jego zdaniem, nielegalnych i niemoralnych działań w postaci promowania spożycia alkoholu i gier hazardowych.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa

Jak podaje portal „4m.pl”, powołując się na „wirtualnemedia.pl”, prokuratura nie widzi w postępowaniu Kanału Sportowego powodów, aby wszczynać jakiekolwiek postępowanie wobec wymienionego podmiotu.

– Przedmiotowe postępowanie Prokuratury Rejonowej Warszawa-Śródmieście w Warszawie zostało zakończone w dniu 16 maja 2023 roku wydaniem decyzji o odmowie wszczęcia dochodzenia na podstawie art. 17 par. 1 pkt 2 Kodeksu postępowania karnego – powiedział Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Działalność dziennikarzy Kanału Sportowego od kilku lat wzbudza kontrowersje. Swego czasu każdy z nich powiązany był z firmą bukmacherską „ETOTO TV”. Reklama hazardu czy alkoholu może wielu osobom się nie podobać, ale nie zmienia to faktu, iż przy spełnieniu kilku warunków przez bukmachera, jest legalna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły