Ważny komunikat do klientów PKO BP, mBank, Millennium, Santander i ING

Niedawno publikowaliśmy ostrzeżenie dla osób posiadających rachunki bankowe w PKO BP, mBank oraz Santander. Teraz jednak okazuje się, że nie tylko oni stali się celem niezwykle sprytnych oszustów, którzy wszystkie Twoje pieniądze mogą zagarnąć w kilkadziesiąt sekund. 

To już nie plaga, a zjawisko osiągające patologiczną, globalną wręcz skalę. Niestety, pojawiło się również na „rynku” polskim. W dodatku – jeśli wierzyć opiniom naszych Czytelników – wciąż spory procent z nas daje się nabierać na banalną wręcz sztuczkę, momentalnie tracąc oszczędności.

Pieniądze stracisz w mniej, niż minutę

Dosłownie co kilka dni publikujemy podobne komunikaty, kierowane do klientów poszczególnych banków. Jednakże opisywane przez nas zjawisko, przed którym przestrzegamy, wciąż występuje.

Oszuści ograbiają konta (za pośrednictwem danych kart płatniczych) Polaków bardzo sprawnie. Najgorsze jest to, że złodziejom udało się „przebić do mainstreamu”. Swoje ofiary kuszą abstrakcyjnymi wręcz reklamami, m.in. na TikToku czy Instagramie.

Aby dowiedzieć się, na czym konkretnie polega sztuczka, której ofiarami staje się zaskakująco dużo osób, zobacz nasze wcześniejsze publikacje:

Nie tylko PKO BP, mBank i Santander

Jak mogliście przeczytać w powyższych artykułach, kolejni Czytelnicy zgłaszają, że internetowi przestępcy „rozszerzyli ofertę” o niemal każdy znaczący bank w Polsce. Mówiąc konkretniej: potrafią już podszywać się pod zdecydowaną większość z nich. Jak Bank Millennium czy ING:

Ważny komunikat do klientów PKO BP, mBank, Millennium, Santander i ING

„Najczęściej rzeczone filmiki [promowane w social mediach – przyp. red.] przedstawiają młodą kobietę siedzącą za kierownicą Ferrari lub innego luksusowego samochodu, która w „magicznej” aplikacji na swoim smartfonie zdrapuje pytajniki z kilku kart, pod którymi to kryją się konkretne kwoty. Np. 500 czy 800 zł. Rzecz jasna pieniądze można zgarniać w nieskończoność. […] To oczywiście oszustwo mające na celu wyłudzenie danych waszej karty kredytowej” – ostrzegaliśmy zaledwie kilka dni temu w portalu mPress.pl.

PUPULARNE DZIŚ: Lewandowski wyśmiał Kożuchowską. Puścił z telefonu filmik z byłą gwiazdą „M jak miłość”

2 KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
Wg najszarszych
Wg najnowszych Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
4 miesięcy temu

Typ tylko takie proste oszustwa na kartę a ja chcę dodać że z mężem jestem okradana przez księgową z administracji mieszkaniowej i dodam że osoba ta jest na tyle perfidna i bezczelna że aż wstyt i chociaż zgłasza się na policję czy do banku albo ZUSu bądź innych organów ścigania ona mimo wszystko potrafi wybrnąć z sytuacji kradnąc ów dokumenty z danego organu albo prefabrykacji go przeciwko osobie składającej.A na takie przekręty jest brak ustaw jak i na hakerów internetowych

inka
inka
3 miesięcy temu
Odpowiedz do  Ewa

niby jak??

2
0
Skomentuj ten artykułx