Dodatkowe pieniądze dla tysięcy Polaków. Ostatni moment, by złożyć wniosek do ZUS

Teoretycznie dwa, a praktycznie już tylko jeden dzień pozostał na to, by uprawnieni do pobrania świadczenia złożyli wniosek do ZUS o wypłatę dodatkowych pieniędzy. Jeśli nie zrobisz tego do wtorku, środki przepadną.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych regularnie zastrzega, że terminów składania wniosków należy przestrzegać precyzyjnie. Albowiem złożenie odpowiednich dokumentów z na przykład jednodniowym opóźnieniem, w 100% przypadków będzie bezskuteczne.

Banki chciały to ukryć? PKO BP jako pierwszy ujawnia konkrety

Ostatni moment, by uzyskać pieniądze od ZUS. Został 1 dzień

Jak już informowaliśmy, wciąż można korzystać z pieniędzy wypłacanych w ramach rekompensaty od państwa. Mowa o przedsiębiorcach oraz osobach wykonujących zlecenia na podstawie umów cywilnoprawnych, które odczuły negatywne skutki obostrzeń wprowadzonych w dobie pandemii. 

Wiśniewski nagle przerwał koncert. Powiedział coś, co zmroziło publiczność

To właśnie te osoby / firmy mogą jeszcze ubiegać się o pieniądze w ramach tak zwanego „postojowego”. „Co do zasady świadczenie postojowe przysługuje w wysokości 80 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę (ustalanego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę), obowiązującego w 2020 roku – 2080 zł. Przedsiębiorca, który rozlicza podatki w formie karty podatkowej i jest osobą zwolnioną z opłacania podatku VAT, może liczyć na świadczenie postojowe w wysokości 1300 zł” – przekazał Grzegorz Dyjak z Biura Prasowego ZUS. Ostateczny termin złożenia kompletnego wniosku to 16 sierpnia 2022 r.

Poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. jest dniem wolnym od pracy, zatem nie złożymy wniosku w siedzibie ZUS. Dopiero we wtorek placówki znów się otworzą. 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx