Strona głównaBiznesPieniądzeDonald Tusk zwrócił się do emerytów. "Przyznaję się do błędu"

Donald Tusk zwrócił się do emerytów. „Przyznaję się do błędu”

Donald Tusk zwrócił się do polskich emerytów. Również do tych, których tak bardzo zawiódł kilka lat temu, gdy jeszcze był premierem. Polityk niejako poprosił o drugą szansę, a winą za swoje złe decyzje w kierowaniu państwem obarczył otaczających go wówczas ekspertów.

Powrót Tuska do kraju to w ostatnich dniach tematu numer jeden w większości mediów. Taki stan rzeczy nie może dziwić, gdyż przed nami kolejna odsłona batalii o władzę, gdzie na czele wrogich sobie obozów stoją: Jarosław Kaczyński i właśnie Donald Tusk.

Donald Tusk przyznaje się do błędu i zwraca się do emerytów

Podniesienie wieku emerytalnego było jedną z największych pomyłek rządu Platformy Obywatelskiej i PSL. Wydłużanie wieku emerytalnego do 67. roku życia weszło w życie z 1 stycznia 2013 r. Ówczesny szef rządu zaciekle bronił swojej decyzji, choć w społeczeństwie wybuchł ogromny sprzeciw. Przekonywał, że taki ruch jest konieczny, a władza wie lepiej, niż obywatele, co jest dobre dla gospodarki. Dziś jednak Donald Tusk przyznaje, że mógł rozważyć inne warianty.

CZYTAJ TAKŻE: Donald Tusk zapytany o zarobki syna. Odpowiedź dziennikarz TVP Info zapamięta do końca życia

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

[irp posts=”1647″ name=”Tak wygląda gabinet Kaczyńskiego. Wyciekły zdjęcia z królestwa prezesa”]

To był mój błąd. Zaufałem za bardzo niektórym twardym ekspertom. To był mój błąd żeby to zrobić na zasadzie przymusu – powiedział w niedzielę Donald Tusk, odnosząc się do sprawy podniesienia wieku emerytalnego, które zatwierdził 8 lat temu. Sprecyzował, że trzeba zostawić w tej kwestii swobodny wybór Polakom. – Przechodzić na emeryturę w momencie przez siebie wybranym ze świadomością, że to oznacza taką a nie inną emeryturę – dodał Tusk.

[irp posts=”1637″ name=”Strona mBanku znów nie działa. Po zalogowaniu możesz nie widzieć wszystkich informacji””]

Powrót Tuska

Donald Tusk powrócił do krajowej polityki po niemal 7 latach. Opuścił Polskę w 2014 roku, przekazując funkcję Prezesa Rady Ministrów Ewie Kopacz. Tuż po wybuchu tzw. afery taśmowej, Tusk otrzymał ofertę z Brukseli. Tam spędził dwie kadencje na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.

Następnie, w 2019 roku, Tuska wybrano na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Natomiast początkiem lipca 2021 roku ogłoszono oficjalny powrót Tuska do krajowej polityki. Były premier znów stanął na czele Platformy Obywatelskiej – wciąż głównej partii opozycyjnej w Polsce. Celem jest oczywiście odzyskanie władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości oraz koalicjantów.

CZYTAJ TAKŻE: Donald Tusk powiedział, co zrobi z 500 plus. Koniec złudzeń

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł. Więcej Wiadomości znajdziesz TUTAJ ⇒

Policjant ujawnił, co przez 3 lata działo się z Jaworkiem. „Nie widzę innej możliwości”

W piątek 19 lipca w śląskiej miejscowości Dąbrowa Zielona przypadkowy przechodzień znalazł zwłoki mężczyzny z raną postrzałową głowy....

Jacek Jaworek odwiedził grób swoich ofiar?! „Data nie była przypadkowa”

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ciało ze świeżą raną postrzałową głowy znalezione w piątek Dąbrowie...

Giertych prześmiewczo uderza w Kaczyńskiego. „Jarku…”

Wczorajsza wiadomość o tym, że Joe Biden nie będzie ubiegał się o reelekcje i nie wystartuje w jesiennych...

Joe Biden jednak się wycofał. Kto z Demokratów powalczy z Donaldem Trumpem?

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden poinformował w niedzielę wieczorem w mediach społecznościowych, że nie będzie ubiegał się o...

Ostatnie newsy