Donald Tusk zwrócił się do emerytów. „Przyznaję się do błędu”

Donald Tusk zwrócił się do polskich emerytów. Również do tych, których tak bardzo zawiódł kilka lat temu, gdy jeszcze był premierem. Polityk niejako poprosił o drugą szansę, a winą za swoje złe decyzje w kierowaniu państwem obarczył otaczających go wówczas ekspertów.

Powrót Tuska do kraju to w ostatnich dniach tematu numer jeden w większości mediów. Taki stan rzeczy nie może dziwić, gdyż przed nami kolejna odsłona batalii o władzę, gdzie na czele wrogich sobie obozów stoją: Jarosław Kaczyński i właśnie Donald Tusk.

NIE PRZEGAP!

Brak postów do wyświetlenia

Donald Tusk przyznaje się do błędu i zwraca się do emerytów

Podniesienie wieku emerytalnego było jedną z największych pomyłek rządu Platformy Obywatelskiej i PSL. Wydłużanie wieku emerytalnego do 67. roku życia weszło w życie z 1 stycznia 2013 r. Ówczesny szef rządu zaciekle bronił swojej decyzji, choć w społeczeństwie wybuchł ogromny sprzeciw. Przekonywał, że taki ruch jest konieczny, a władza wie lepiej, niż obywatele, co jest dobre dla gospodarki. Dziś jednak Donald Tusk przyznaje, że mógł rozważyć inne warianty.

CZYTAJ TAKŻE: Donald Tusk zapytany o zarobki syna. Odpowiedź dziennikarz TVP Info zapamięta do końca życia

To był mój błąd. Zaufałem za bardzo niektórym twardym ekspertom. To był mój błąd żeby to zrobić na zasadzie przymusu – powiedział w niedzielę Donald Tusk, odnosząc się do sprawy podniesienia wieku emerytalnego, które zatwierdził 8 lat temu. Sprecyzował, że trzeba zostawić w tej kwestii swobodny wybór Polakom. – Przechodzić na emeryturę w momencie przez siebie wybranym ze świadomością, że to oznacza taką a nie inną emeryturę – dodał Tusk.

Powrót Tuska

Donald Tusk powrócił do krajowej polityki po niemal 7 latach. Opuścił Polskę w 2014 roku, przekazując funkcję Prezesa Rady Ministrów Ewie Kopacz. Tuż po wybuchu tzw. afery taśmowej, Tusk otrzymał ofertę z Brukseli. Tam spędził dwie kadencje na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.

Następnie, w 2019 roku, Tuska wybrano na przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej. Natomiast początkiem lipca 2021 roku ogłoszono oficjalny powrót Tuska do krajowej polityki. Były premier znów stanął na czele Platformy Obywatelskiej – wciąż głównej partii opozycyjnej w Polsce. Celem jest oczywiście odzyskanie władzy z rąk Prawa i Sprawiedliwości oraz koalicjantów.

CZYTAJ TAKŻE: Donald Tusk powiedział, co zrobi z 500 plus. Koniec złudzeń

Najnowsze artykuły