Donald Tusk powiedział, dlaczego przepisał cały majątek na żonę

Dlaczego Donald Tusk przepisał cały majątek na żonę? To pytanie padło już wiele miesięcy temu, jednak dopiero teraz były premier zdecydował się na nie odpowiedzieć. Wyjaśnienie jest co najmniej niecodzienne.

„Wirtualna Polska” informowała kilka miesięcy temu o tym, że Donald Tusk przepisał swój majątek na żonę i innych najbliższych. Jak wyjaśnia dziś polityk, zrobił to ze strachu przed tym, czego może dopuścić się Prawo i Sprawiedliwość. Całość wypowiedzi poniżej. 

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Jeszcze przed moim powrotem do polskiej polityki, Wirtualna Polska zwróciła się do mnie z pytaniem o powody przepisania majątku na moją żonę, Gosię. Tak, podjęliśmy taką decyzję kilka lat temu. Moja rodzina odczuwała zagrożenie, w związku z tą nieustającą nagonką – zaczął Tusk. 

Dlaczego Donald Tusk przepisał cały majątek na żonę? 

Ponadto były premier powiedział, iż powodem przepisania majątku na żonę było „polowanie na niego” przez PiS oraz obecny rząd – sformowany w ramach Zjednoczonej Prawicy. 

Absolutnie rozumiałem to poczucie zagrożenia. Jedyną intencją tej decyzji było bezpieczeństwo mojej rodziny – wyjaśnił Donald Tusk. Szef Platformy Obywatelskiej nadmienił również, że nie ma niczego do ukrycia. A właśnie to sugerowali jakiś czas temu dziennikarze. 

Tusk to człowiek, w którym opozycja pokłada nadzieje na odebranie władzy Prawu i Sprawiedliwości. Był premier musi zatem błyskawicznie „czyścić” takie niedomówienia, gdyż każde podobne będzie miało realne odzwierciedlenie w sondażach. A nic tak Polaków nie zniechęca, jak niejasności wokół gigantycznych majątków zgromadzonych przez polityków.

Najnowsze artykuły