Donald Tusk znów ma kłopoty z prawem. Nagranie trafiło na policję

Donald Tusk znów postanowił złamać polskie prawo. Co więcej, były premier polskiego rządu nawet się z tym nie krył. Donald Tusk był na tyle pewny siebie, że sam się zdemaskował. Filmik z całego zajścia wrzucił bowiem do internetu.

To przynajmniej drugi raz w ciągu rok, w którym Donald Tusk łamie prawo. Przypomnijmy, że w listopadzie 2021 r. stracił prawo jazdy po tym, jak w miejscowości Wiśniewo przekroczył prędkość o ponad 50 km/h, jadąc 107 km/h.

Teraz na swoim koncie ma kolejne wykroczenie. Na filmiku, który sam wrzucił na twittera widzimy jak podróżuje samochodem na tylnym siedzeniu. Problem jednak w tym, że nie ma zapiętych pasów.

Mateusz Morawiecki wściekły po spotkaniu w ONZ. "To gorzej niż zdrada, to głupota"

Na zdjęciu wyraźnie widzimy, że Donald Tusk jedzie samochodem bez zapiętych pasów. Zobaczcie zresztą sami. Zdjęcie zamieszczamy poniżej.

Donald Tusk pasy

Takie zachowanie byłego Premiera RP i jednego z najważniejszych polityków Platformy Obywatelskiej nie umknęło uwadze internautów.

– Prawka Donald Tusk nie ma. Jednak jako pasażer też w aucie zachować się nie umie – jedzie bez pasów bezpieczeństwa – napisał Łukasz Zboralski. To dziennikarz i ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Inni eksperci przestrzegają, że to bardzo niebezpieczne zachowanie. – Osoba podróżująca bez zapiętych pasów naraża się na utratę zdrowia i życia. Co więcej, stanowi także śmiertelne zagrożenie dla pozostałych osób podróżujących tym samym samochodem.

Przypomnijmy, że według Prawa o Ruchy Drogowym „kierujący pojazdem samochodowym oraz osoba przewożona takim pojazdem wyposażonym w pasy bezpieczeństwa są obowiązani korzystać z tych pasów podczas jazdy”. Donald Tusk złamał więc ten przepis. Za niezapięty pas grozi mandat. Kwota mandatu to minimum 100 złotych i 2 punkty karne.

Przeczytaj również: 

  1. Piotr Kraśko zniknie z TVN? Odpowiedź dla wielu widzów może być wstrząsająca
  2. Tomasz Lis broni Sikorskiego. Zwrócił się do premiera w języku rosyjskim
  3. Mateusz Morawiecki: Radosław Sikorski skończył jako pionek w grze putinowskiej propagandy
0
Skomentuj ten artykułx