Strona głównaOpinieDonald Tusk: młody żołnierz, Mateusz, oddał życie w obronie granicy RP

Donald Tusk: młody żołnierz, Mateusz, oddał życie w obronie granicy RP

Premier Donald Tusk odniósł się do tragicznych informacji, które przekazało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Dziś zmarł polski żołnierz, raniony nożem przez imigranta na granicy z Białorusią.

28 maja przy granicy z Białorusią miało miejsce dramatyczne zdarzenie. Polski żołnierz pełniący tam służbę został ugodzony nożem przez nielegalnego imigranta usiłującego przedostać się z Białorusi na terytorium naszego kraju.

Pierwszej pomocy rannemu żołnierzowi od razu udzieliła koleżanka z patrolu. Wkrótce potem pojawił się ambulans. Wydawało się, że młody mężczyzna przeżyje atak.

Nie żyje polski żołnierz. Jest komentarz premiera

Niestety, przed momentem pojawił się komunikat o śmierci zaatakowanego żołnierza. „Zmarł polski żołnierz, który został ugodzony nożem przez migranta na granicy polsko-białoruskiej” – przekazało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Mundurowy walczył o życie co najmniej od 28 maja.

CZYTAJ DALEJ POD REKLAMĄ

Do sprawy odniósł się już premier Donald Tusk. – Młody żołnierz, Mateusz, oddał życie w obronie granicy Rzeczpospolitej. Ojczyzna i rodacy nie zapomną o tej ofierze. Jego bliskim składam wyrazy najgłębszego współczucia – przekazał szef polskiego rządu.

Wielu komentujących wyraża oburzenie tym, że premier zamieścił jedynie typową – niemal gotową formułkę – zamiast od razu przedstawić plan działania mający na celu zapobieganiu podobnym sytuacjom w przyszłości. Zwłaszcza, że do fizycznych ataków na polskich pograniczników dochodzi praktycznie każdego dnia.

Co Jan Paweł II powiedział o Rydzyku? Po latach te słowa szokują

Ojciec Tadeusz Rydzyk to jedna z najbardziej polaryzujących postaci w Polsce. Założyciel i dyrektor rozgłośni radiowej Radio Maryja...

Będzie tragedia? Probierz powiedział, co szykuje na mecz z Francją

Dla nas - mecz "o nic". Choć niektórzy nazywają go walką o honor. Ostatnie spotkanie reprezentacji Polski na...

Policja apeluje do wszystkich Polaków. Koniecznie zastrzeż swój PESEL

Policja wystosowała bardzo ważny apel do wszystkich obywateli Rzeczypospolitej Polskiej. Chodzi o przepisy, które weszły w życie z...

Dramat Roberta Lewandowskiego. Pierwszy raz go to spotkało

Problemy osobiste Roberta i Anny Lewandowskich napiętrzyły się do granic możliwości. Piłkarz najprawdopodobniej - nawet jeszcze kilka dni...

Ostatnie newsy