Doniesienia Onetu się nie potwierdziły. Rakiety nie były rosyjskie

Wczoraj powoływaliśmy się na portal Onet, który sugerował, że na Polskę spadły rosyjskie rakiety, w wyniku czego życie straciły 2 osoby. Informacja o ofiarach jest niestety prawdziwa. Natomiast co do pochodzenia rakiet – prawdziwa wersja jest inna.

Rosyjskie rakiety spadły na Polskę. 2 osoby nie żyją – donosiliśmy wczoraj w godzinach późno wieczornych. Takie informacje podał portal Onet, powołując się na wysokiego rangą oficera amerykańskiego wywiadu. Dziś rzeczony portal zmienił już tytuł publikacji, usuwając w kontekście rakiet słowo „rosyjskie”.

Rosyjskie rakiety uderzyły w Polskę? USA: to ukraińskie pociski przeciwlotnicze

Teraz jednak okazało się, że faktycznie – niestety – w miejscowości Przewodowo w powiecie hrubieszowskim (Lubelszczyzna) zginęły od eksplozji 2 osoby. Nie były to jednak rakiety skierowane w stronę Polski przez Rosjan.

W Przewodowie prawdopodobnie eksplodował pocisk ukraińskiej obrony przeciwrakietowej – podał właśnie serwis niezalezna.pl.

Broniący się przed rosyjską agresją Ukraińcy oczywiście skierowali pocisk w stronę naszego terytorium przez przypadek. „Dziś w godzinach porannych agencja AP za anonimowymi źródłami we władzach USA podała, że wstępne ustalenia wskazują, że w Przewodowie eksplodował we wtorek pocisk ukraińskiej obrony przeciwrakietowej, który został wystrzelony w kierunku rakiety nadlatującej z Rosji i omyłkowo trafił w terytorium Polski” – podaje „Niezależna”.

2 KOMENTARZE

guest
2 komentarzy
Wg najszarszych
Wg najnowszych Najlepiej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lena
Lena
4 miesięcy temu

„Omyłkowo”. Yhmm…

Ela
Ela
4 miesięcy temu
Odpowiedz do  Lena

Jak można omyłkowo kierować rakietę, a może to nie była pomyłka

2
0
Skomentuj ten artykułx