Dopłata do węgla w 2023 roku. Czy będzie dodatek węglowy na zimę z 2023 na 2024?

Wszyscy zastanawiają się czy w sezonie grzewczym 2023/2024 możemy się spodziewać kolejnego dodatku węglowego. Wciąż powtarzają się pytania czy będzie kolejna dopłata do węgla w 2023 roku? Od kiedy można składać wnioski? Ile wyniesie dodatek węglowy w sezonie 2023/2024? Kto dostanie dopłatę do węgla i na jakich warunkach? Minister Anna Moskwa postanowiła wypowiedzieć się na ten temat.

W roku 2022 w Polsce wprowadzono kontrowersyjną politykę dotyczącą dopłaty do węgla, która miała na celu zarówno wsparcie sektora węglowego, jak i prowadzenie działań mających pomóc obywatelom zaopatrzęć się w ten istotny towar w dobie gwałtownego wzrostu cen węgla. Ta inicjatywa budziła wiele emocji i stanowiła istotny element debaty publicznej.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

Jednak wprowadzenie dopłaty do węgla spotkało się z krytyką ze strony zwolenników zrównoważonej energetyki i ochrony środowiska. Twierdzili oni, że to działanie utrudnia przesiadkę na bardziej ekologiczne źródła energii, przyczynia się do wzrostu emisji CO2 oraz nie sprzyja długofalowemu rozwojowi kraju.

Nowy dodatek węglowy w sezonie 2023 na 2024?

Polacy z niecierpliwością czekają na nowe informacje w sprawie dodatku węglowego na sezon grzewczy 2023/2024. Obywatele naszego kraju wciąż dyskutują o wysokości świadczenia na rok 2023/2024. Jednak okazuje się, że niektórzy błędnie założyli, iż dodatek węglowy będzie wypłacany również w zbliżającym się sezonie grzewczym. W takim przypadku pytania ile wyniesie dodatek są bezcelowe. Minister klimatu i środowiska zabrała głos w tej sprawie.

Anna Moskwa zapewnia, że węgla w tym sezonie grzewczym nie zabraknie, a rynek surowców energetycznych stabilizuje się. – Są zapasy z ubiegłego roku przede wszystkim w polskich kopalniach. Kopalnie o tym informują. Przede wszystkim Polska Grupa Górnicza zachęca do zakupów – wyznała w rozmowie z Radiem Zet.

Anna Moskwa wspomniała, że surowce energetyczne są dostępne w tej chwili po ustabilizowanych i akceptowalnych cenach, więc rząd analizuje zasadność wprowadzenia dodatku węglowego na sezon 2023/2024.

Kiedy nowe dopłaty do węgla – 2023 i 2024?

Obecnie Ministerstwo Klimatu i Środowiska nie podało nowych informacji na temat wprowadzenia dodatku węglowego w sezonie grzewczym 2023/2024. Spora grupa naszych rodaków będzie zawiedziona, zwłaszcza patrząc na to, że niektórzy nawet wypełnili już wnioski na dodatek węglowy 2023/2024.

Będziemy na bieżąco informować o decyzjach rządu w tej sprawie. Jeżeli zapadnie pozytywna decyzja odnośnie dodatku węglowego na sezon grzewczy 2023/2024 możecie się spodziewać na naszym portalu odpowiedzi na pytania: Dla kogo dodatek węglowy? Ile będzie wynosił dodatek węglowy 2023/2024 roku? Do kiedy będzie można składać wnioski?

Najnowsze artykuły