Dostałeś takiego SMS-a? Pod żadnym pozorem nie odpisuj!

Telefony Polaków znów zalewa masa podejrzanych wiadomości SMS. Oszuści nie ustają w próbach wyłudzenia danych, a – w tym przypadku – bezpośrednio pieniędzy. Przedstawiamy nowy sposób oszustów, których należy bezwzględnie ignorować. Aby wpaść po same uszy, wystarczy odpisać na SMS. 

Cyberoszuści są dosłownie imponująco (w negatywnym tego słowa znaczeniu) kreatywni w wymyślaniu nowych metod na wyłudzanie drobnych nawet kwot od nieświadomych, przypadkowych ludzi. W ostatnich dniach plagą stały się SMS-y, których nadawcą jest rzekomo jedna z popularnych stacji radiowych. 

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

W praktyce jednak za rozsyłaniem tych wiadomości stoją zorganizowane grupy przestępców gospodarczych, liczących na nieuwagę lub naiwność odbiorców. Niestety, wciąż udaje im się wyłudzać pieniądze. Tym bardziej, że w wiadomościach stosują proste sztuczki psychologiczne. 

Nie odpisuj na ten SMS. Gdy to zrobisz, natychmiast stracisz pieniądze

Na pierwszy rzut oka wiadomość wygląda podobnie do każdej, jaką otrzymujemy biorąc udział na przykład właśnie w konkursach radiowych. „VOX FM: probujemy sie z Toba skontaktowac, bo SYSTEM wskazal nr [tutaj pojawi się Twój nr telefonu]. Mozesz wygrac 10.000 zl. Odpisz: OK 3,69 zl” – brzmi wiadomość od oszustów. Co się stanie, gdy odpiszesz? 

SMS Vox FM oszustwo pieniądze

 

Otóż wtedy – o czym naciągacze byli łaskawi bardzo lakonicznie poinformować – z twojego konta (lub doliczone do wysokości abonamentu) pobrane zostaną pieniądze. Najpewniej odpowiadając „OK” wyrażasz zgodę na aktywację usługi cyklicznej. Zatem mimowolnie będziesz przekazywać oszustom kilka złotych nawet codziennie!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły