Drożyzna postępuje! Wiemy, o ile zdrożeje żywność w sierpniu 2022 r.

Inflacja, a co za tym idzie – koszmarna drożyzna. Polacy już od wielu miesięcy regularnie płacą coraz więcej za towary i usługi. Teraz jednak wzrost cen będzie szczególnie drastyczny. Serwis muratorplus.pl opublikował ekonomiczną analizę, która nie napawa optymizmem.

Przy inflacji na poziomie blisko 14 proc. (13,9% w maju) trzeba się liczyć z tym, że koszty życia będą rosnąć. Niepokoi jednak fakt, że rząd nie jest w stanie zatrzymać błyskawicznego postępu drożyzny i szalejącej inflacji.

🔥 POPULARNE DZIŚ 🔥

Jeszcze większa drożyzna. Ekonomiści: w sierpniu ceny będą o 20 proc. wyższe

Trudno sobie to wyobrazić przy obecnym poziomie drożyzny, ale – jak przewidują ekonomiści – postępująca inflacja sprawi, że już w sierpniu za żywność i wiele innych towarów zapłacimy aż o 20 procent więcej.

W sierpniu możemy się spodziewać nawet 16-procentowej inflacji, a żywność będzie droższa nawet o 20% w stosunku do ubiegłego roku ocenia Marcin Klucznik z Polskiego Instytutu Ekonomicznego, cytowany przez Muratorplus.pl.

W bieżącym miesiącu drożeje głównie żywność i opał oraz oczywiście paliwa. Ekonomiści przewidują, że podobnie będzie w kolejnych miesiącach. Nawet, jeśli wydaje nam się, że „drożej już być nie może”. Konkretne dane dosłownie przyprawiają o ciarki.

Co drożeje najbardziej w czerwcu 2022:

  • Opał 101,5%
  • Mięso drobiowe 41,3%
  • Cukier 36,4%
  • Mąka 34%
  • Olej 32%
  • Masło 28,9%
  • Pieczywo 26,5%
  • Ryż 18,3%

Wzrost cen alkoholu, papierosów, paliwa

Powyższe dane niepokoją. Natomiast trzeba się liczyć z tym, że w związku z rosnącymi kosztami transportu, drożało będzie wszystko. Ceny paliw, od których wszystko się zaczyna sprawiają, że płacimy więcej praktycznie za wszystko.

Wyższe ceny alkoholu, papierosów i innych używek już są odczuwalne. Pod koniec roku – jeśli inflacja nie zacznie spadać, a wszystko wskazuje na to, że nie zacnie – ceny będą jeszcze wyższe. Takiej drożyzny i gospodarczego chaosu nie mieliśmy w Polsce od kilku dekad. Pozostaje mieć nadzieję, że wkrótce sytuacja się ustabilizuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze artykuły