Duża krytyka Piotra Zielińskiego: „Nie ma ambicji, żeby wejść na wyższy pomysł”

Piotr Zieliński jest jednym z najważniejszych piłkarzy Napoli i reprezentacji Polski. Mimo to od czasu do czasu spływa na niego krytyka, taka jak ze strony dyrektora sportowego Lazio Igli Tarego.

Zieliński od wielu lat występuje w Napoli, gdzie odgrywa bardzo ważną rolę. Polak jest uznawany za jednego z najlepszych pomocników w lidze, mimo to niektórzy uważają, że nie wykorzystuje całego swojego potencjału.

Najwięcej krytyki zawsze spływało na niego za grę w reprezentacji Polski. Wiele osób twierdzi, że w kadrze nie potrafi pokazać tego co w klubie i nie bierze na siebie odpowiedzialności za grę.

O Zielińskim wypowiedział się m.in. dyrektor sportowy Lazio w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego”. Igli Tare wyraził swoje zdanie bardzo dosadnie.

– Zieliński to świetny pomocnik, który może grać na absolutnie najwyższym poziomie. On sam nie wie, jak jest dobry. To prosty chłopak, nie ma większych ambicji, aby wejść na najwyższy poziom. Jak to się zmieni, będzie jednym z najlepszych pomocników świata – stwierdził Tare.

– Zieliński ma wszystko, aby osiągnąć wyższy poziom. Wojciech Szczęsny też jest bardzo dobrym bramkarzem. Zresztą wielu waszych piłkarzy gra we Włoszech, stąd dobrze ich znam. Kamil Glik to doświadczony obrońca. Wiem, że obecnie występuje w drugoligowym Benevento, ale to cały czas ważny zawodnik. Znam też Karola Linettego czy Bartosza Bereszyńskiego. Ja natomiast grałem z Markiem Koźmińskim, a potem raz czy dwa z nim rozmawiałem. Dobrze go wspominam. To wieki profesjonalista – dodał dyrektor Lazio na temat innych Polaków w Serie A.