Dziennikarz TVP zszokował polityka PiS, bo ośmielił się skrytykować władzę. „Właśnie przez takie zachowania Rosja… [+WIDEO]

Dziennikarz TVP Adrian Klarenbach wytknął pisowcom, iż ci kompletnie nie przemyśleli decyzji o wprowadzeniu embarga na rosyjskie surowce energetyczne. Grupa trzymająca władzę zamiast zapewnić Polsce i Polakom bezpieczeństwo energetyczne, postanowiła wybiec już w kwietniu przed szereg, odcinając uzależnioną od Wschodu Polskę i sprowadzając na kraj widmo kryzysu energetycznego. A ten już przecież trwa.

W studio telewizji publicznej miała miejsce praktycznie niespotykana sytuacja. Dziennikarz stacji postanowił bowiem skrytykować obóz rządzący.

Dziennikarz TVP wprost o tym, co zrobili pisowcy

– Polska na szybcika wprowadzała embargo [na rosyjskie surowce energetyczne – red.] – zauważył Adrian Klarenbach.

Polska rzeczywiście wprowadzała embargo, bo wprowadziliśmy dopiero w kwietniu – podkreślił, spoglądając na polityka PiS.

Dziennikarz przypomniał również widzom, że Unia Europejska wprowadziła embargo na rosyjskie surowce energetyczne na przełomie lipca i sierpnia.

Okazuje się, że w piątek dopiero Włosi zostali odłączeni od dostaw rosyjskiego gazu, dziwnym trafem. I też dziwnym trafem Austriacy na przykład, do soboty ten gaz rosyjski też mieli – wskazał Adrian Klarenbach.

Oczywiście. Właśnie przez takie zachowania Rosja nadal jeszcze morduje na Ukrainie – odparł pisowiec.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Skomentuj ten artykułx