Jaworowicz przez kilka miesięcy przeżywała koszmar. „Było naprawdę blisko”

Mało kto wiedział, jak blisko życiowego dramatu była niedawno Elżbieta Jaworowicz. Charyzmatyczna prowadząca „Sprawę dla reportera” mogła stracić wszystko, przez decyzję tylko jednego człowieka. Żadne media wcześniej o tym nie informowały.

Prowadzi swój program interwencyjny od 1984 roku. Przez lata wydawało się, że jest w Telewizji Polskiej „nie do ruszenia”. Nadszedł jednak moment, w którym dziennikarce zaczął kruszyć się grunt pod nogami. Kilkumiesięczne katusze przeżywała w samotności.

Polacy w pośpiechu pobierają swoje pieniądze. Będą kolejki do bankomatów?

Coraz szersze rzesze klientów polskich banków decydują, by jednak gromadzić swoje oszczędności w gotówce. Polacy niemal masowo zaczynają wybierać pieniądze z bankomatów, a także...

„Sprawa dla reportera”: mec. Kaszewiak wybuchł. Nie dało się go uspokoić [WIDEO]

Po raz kolejny mecenas Piotra Kaszewiak nie potrafił zapanować nad emocjami w "Sprawie dla reportera". Nie zdołała go uspokoić nawet sama Elżbieta Jaworowicz, zatem...

Wiadomości TVP vs Fakty TVN i Wydarzenia Polsatu. Oglądalność, najnowsze dane: 28.09.2023

Podano najnowsze wyniki oglądalności najpopularniejszych programów informacyjnych w Polsce. Mowa oczywiście o "Wiadomościach" TVP", "Faktach" TVN oraz "Wydarzeniach", emitowanych przez telewizję Polsat. Nowe dane,...

POPULARNE DZIŚ: Masz konto w PKO BP, Millennium, mBank lub Santander? Koniecznie wykonaj te kroki, by nie stracić pieniędzy

O co konkretnie chodzi? Otóż w 2017 roku, gdy prezesem TVP był Jacek Kurski, rządowy przekaz opierano na „dekomunizacji” wszelkich dziedzin życia społecznego. Jak już informowaliśmy, właśnie z tego powodu zdjęto program 997 Michała Fajbusiewicza.

Sprawa dla reportera miała zniknąć z TVP

Podobny los miał spotkać program „Sprawa dla reportera”. Jego początek datuje się bowiem na okres niemal idealnie pokrywający się z emisją pilotażowych odcinków „997”. Kurski miał realnie rozważać podziękowanie Elżbiecie Jaworowicz za współpracę, po ponad 30 latach. Jest tylko jeden powód, dla którego tego nie zrobił.

Albowiem z badań fokusowych wynikało wówczas, że taki ruch przyniósłby władzy efekt odwrotny od zamierzonego. „Sprawa dla reportera” cieszy się bowiem sporym gronem fanów i wieloletnich widzów.

Faktem jest jednak, że całe zamieszanie odbywało się na oczach pracowników TVP – w tym rzecz jasne Elżbiety Jaworowicz. Kobieta bardzo mocno przeżywała stresowy okres „czystek Kurskiego”. Oczywiste obawy o utratę ukochanego programu z dnia na dzień, po tylu latach, sprawiły że reporterka nie była sobą, a nawet w trakcie nagrań sprawiała wrażenie nieobecnej.

Natomiast o tym, że Telewizja Polska rozważa zdjęcie „Sprawy dla reportera” z anteny pojęcie nie mieli ani widzowie, ani dziennikarze. Nielicznych pogłosek krążących w sieci nikt ani nie potwierdzał, ani nie dementował.

Najnowsze artykuły